16 komentāri

Vai būtu jāatsakās no Līgovakara un Jāņu dienas svinēšanas par labu vasaras astronomisko saulgriežu svinēšanai?

Par to trešdien, 16. maijā, sprieda Saeimas deputāti, turpinot revidēt svētku kalendāru.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Deputāts Askolds Kļaviņš iesniedzis priekšlikumu atteikties no valsts svētku brīvdienām 23. un 24. jūnija, un to vietā par oficiāli svinamiem svētkiem noteikt astronomiskos saulgriežus un dienu pēc tiem, kas ir 21. un 22. jūnijā. Viņš norāda, ka saulgriežu svinēšanai ir senas tradīcijas. Savukārt 24. jūniju, kas ir Jāņa Kristītāja dzimšanas diena, kā baznīcas svētkus, svinot vien neliela daļa tautas. Aizstāvot savu priekšlikumu, deputāts piesauca arī papardes zieda meklēšanu.

Askolds Kļaviņš
Saeimas deputāts, ZZS

Es esmu biologs. Es zinu, ka papardes zieds zied vienreiz gadā – tikai saulgriežu naktī. Ja šo papardes ziedu meklē divas dienas vēlāk, tad tauta nedzimst, kā nākas.

Tomēr priekšlikums neguva Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas deputātu atbalstu.

Ilmārs Latkovskis
Saeimas deputāts

Ja mēs tā ļoti virspusēji skatāmies, tad šīs ir nenopietnas lietas. Bet, ja ejam dziļumā, tad tās ir pārāk nopietnas, lai ar tām nodarbotos tā žvīk žvāk un lielā jautrībā, un ar, teiksim, politiskām ambīcijām.

Tikmēr deputāti atsaukuši priekšlikumu likvidēt pirmā maija brīvdienu. Šāds aicinājums iepriekš tika izteikts, lai kompensētu vairāk nekā astoņu miljonu eiro prognozētos zaudējumus valsts budžetam, ko radītu jaunas brīvdienas ieviešana 11. novembrī, par ko Saeima konceptuāli jau ir vienojusies.

Vienlaikus atbalstīti priekšlikumi ieviest četras jaunas atzīmējamās dienās. Tas izraisīja vairāku deputātu kritiku par to, ka kalendāra pārskatīšanā ir iestājies haoss, jo nav nekādu kritēriju atzīmējamo dienu noteikšanai.

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Netradicionāli Annai Pannai no ”Gatavo 3”, kura ierasti mums pamāca dažādu lielāku un mazāku kūciņu pagatavošanu, šoreiz viņa prezentēs recepti ļoti viegliem un vasarīgiem augļu salātiem. Salātu pagatavošana būs ne tikai ātra, bet arī variācijas tiem var būs visdažādākās, atkarībā no tā, kādas sastāvdaļas tajā brīdī pieejamas.

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā”

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā” 1

Šonedēļ Tele2 projektā ”Gudrajā mājā” viesojās tautā iecienītais pavārs, restorāna ”Restorāns 3” šefpavārs Ēriks Dreibants. Tā kā pavārs dzīvo laukos, viņam bija īpaši noderīgi uzzināt par ”Gudrās mājas” iespējām un funkcijām. Lai pārliecinātos, ka ”Gudrā māja” darbojas arī meža biezoknī, jo tad viņa lauku māja nebūtu izņēmums.

Lasi vēl