Ja naudas nebūs līdz 10. decembrim, skolotāji piketēs un streikos

2 komentāri
Ja naudas nebūs līdz 10. decembrim, skolotāji piketēs un streikos
Foto: LETA

Pieprasot algu paaugstinājumu, pedagogi gatavi gan piketēt, gan streikot, pēc tikšanās ar izglītības un zinātnes ministri Mārīti Seili žurnālistiem paziņoja Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) priekšsēdētāja Ingrīda Mikiško.

“Acīmredzot veiksim intensīvu spiedienu uz valdību, jo situācija, kad tiek ignorētas lielas profesionālas grupas intereses, ir nepieļaujama,” sacīja Mikiško.

Gadījumā, ja valdība līdz 10. decembrim nespēs rast papildu finansējumu pedagogu algu paaugstināšanai, nākamā gada budžeta nodošana Saeimai tiks pavadīta ar pedagogu protesta akciju.

Nākamais solis būs pedagogu brīdinājuma streiks, kas paredz īslaicīgu streikošanu, lai parādītu valdībai strikto pozīciju skolotāju atalgojuma jautājumā. Savukārt gadījumā, ja uz valdību neiedarbosies arī brīdinājuma streiks, tiks rīkots vispārējais streiks.

Par konkrētiem datumiem visām protesta formām LIZDA valde šodien vēl lems.

Tāpat Mikiško akcentējusi, ka LIZDA vēl pirms mēneša izsūtījusi vēstuli partijām Vienotība, Zaļo un zemnieku savienība (ZZS), Visu Latvijai!-Tēvzemei un brīvībai/LNNK, Saskaņa, kā arī Valsts prezidentam.

Mikiško ir satraukta par to, ka uz LIZDA aicinājumu nav atsaukusies ne Vienotība, ne arī ZZS, kuras līdzās citām partijām pirms vēlēšanām ar LIZDA parakstīja sadarbības memorandu.

“Tādā veidā ir pārkāpta ne tikai dokumentu aprites kārtība, bet arī noslēgtais sadarbības memorands, kurā partijas piekrita sadarboties pedagogu darba samaksas kāpināšanā,” sacīja Mikiško.

Izglītības un zinātnes ministre Mārīte Seile paudusi, ka, visticamāk, algu palielinājums no 1. janvāra 10% apmērā skolotājiem nebūs iespējams.

Savukārt LIZDA vadība sākusi konsultācijas ar reģionālajām arodorganizācijām par iespējamu izglītības darbinieku streiku un tā norises laiku, aģentūru LETA iepriekš informēja arodbiedrībā. Šāds lēmums pieņemts, jo, pretēji politisko partiju priekšvēlēšanu solījumiem, valdība nolēmusi jauna pedagogu darba samaksas modeļa ieviešanai no IZM prasītajiem 36 miljoniem atvēlēt vien trīs miljonus eiro.

2 komentāri