Ja likums tiks pieņemts, valstij būs pienākums aizsargāt trauksmes cēlējus

Pievienot komentāru

Valsts aizsargās trauksmes cēlējus. To paredz otrdien, 8. maijā, Saeimas Valsts pārvaldes komisijā konceptuāli atbalstītais likums, par ko gan vēl būs jālemj Saeimas sēdē.

Jaunais likums paredz, ka cilvēkus, kuri ceļ trauksmi, piemēram, par amatpersonu nolaidību, korupciju, valsts naudas vai mantas izšķērdēšanu, draudiem sabiedrības veselībai un drošībai, valstij ir pienākums aizsargāt no darba devēja iespējamas atriebības.

Valstij tāpat ir jānodrošina juridiskā palīdzība. Likums, kas bija tapis valdībā, parlamentā tika iesniegts jau pirms gada. Kā skaidro Saeimas komisijas vadītājs Sergejs Dolgopolovs, darbs ieilga tāpēc, ka valdības piedāvāto versiju deputāti bija “izbrāķējuši”.

Sergejs Dolgopolovs
Valsts pārvaldes komisijas vadītājs, “Saskaņa”

Tas saucas Trauksmes cēlēju aizsardzības likums, [bet] no 11 likumprojekta pantiem tikai vienā bija runa par aizsardzību kā tādu. Viss pārējais bija emocijas. Un tad mēs nolēmām izveidot darba grupu, piestrādāt tieši pie tā, lai likums būtu sakarīgs, saprotams, skaidrs un darbotos.

Tagad Saeimā ir sagatavots jauns Trauksmes celšanas likums. Tomēr arī tas tiek vērtēts pretrunīgi. Tāpēc tiek pieļauts, ka pirms galīgā balsojuma, kas plānots rudenī, jaunās normas vēl tiks mainītas.