Ja Latvija neuzņems bēgļus, draud starptautiska izolācija, pauž Straujuma

1 komentārs
Ja Latvija neuzņems bēgļus, draud starptautiska izolācija, pauž Straujuma
AFP/LETA

Ministru prezidente Laimdota Straujuma vēl cer, ka izdosies rast kompromisu bēgļu jautājumā, jo citādi Latvijai draudot starptautiska izolācija.

Ka iespējamas konsekvences tam, ja Latvija atteiksies uzņemt bēgļus, tika piesaukta Latvijai svarīgu lēmumu ignorēšana Eiropas budžeta sarunās, kā arī NATO gaisa patrulēšanas misiju atcelšana.

Patlaban gan valdošā koalīcija nav spējusi vienoties jautājumā par papildu bēgļu uzņemšanu. Līdz ar to Latvija neatbalsta Eiropas Komisijas prezidenta Žana Kloda Junkera piedāvājumu imigrantu krīzes risinājumam. Pret bēgļu uzņemšanu nostājušās Zaļo un zemnieku savienība un Nacionālā apvienība, kas tajā saskata valsts drošības apdraudējumu.

Straujuma norāda, ka līdz ar to Latvija šobrīd ir vienīgā valsts Eiropas Savienībā, kas ir noraidījusi Junkera plānu. Šī ziņa uz Briseli būs jāved iekšlietu ministram Rihardam Kozlovskim, kurš pirmdien piedalīsies Eiropas iekšlietu un tieslietu sanāksmē, kurā pirmoreiz augstākajā politiskajā līmenī jautājums tiks pārspriests.

Iekšlietu ministrs pauž, ka Vienotība cerot uz Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa iejaukšanos, kurš, kā zināms, nāk no Zaļo un zemnieku rindām. Viņam ir lūgts brīvdienās sasaukt nacionālās drošības padomes sēdi.

1 komentārs