4 komentāri

Saeima konceptuāli atbalstījusi likuma labojumus, kas nosaka naudas sodu par karavīru formastērpa prettiesisku valkāšanu. Izmaiņu nepieciešamība tiek pamatota ar cīņu pret hibrīdkara draudiem.

Aizsardzības ministrija, kas sagatavojusi likuma izmaiņas, skaidro, ka viens no hibrīdkara izpausmes veidiem ir kamuflāžas apģērbos tērptu cilvēku izmantošana maldinošu vai valsts drošību apdraudošo darbību veikšanā. Likuma labojumi paredz, ka par karavīra formastērpa vai tā sastāvdaļu prettiesisku apriti vai valkāšanu varēs piemērot naudas sodu līdz 2000 eiro. Šī norma tiek vērtēta pretrunīgi. Oponenti vērš uzmanību, ka turpmāk par likumpārkāpējiem var kļūt ikviens kamuflāžā tērpies sēņotājs.

Ringolds Balodis
Saeimas deputāts, NSL

Mēs dzīvojam miera laikos, mēs dzīvojam faktiski, nu, 21. gadsimtā, kad tiešām pilns ir ar medniekiem, sēņotājiem un vienkārši cilvēkiem, kuriem varbūt nav tik daudz naudas kā Saeimas deputātiem, lai nopirktu tādas skaistas biksītes. Viņiem, teiksim, ir šīs te militāristu bikses vai kaut kāds praķītis, un viņu tagad ķers Militārā policija!? Tur pat zeķes var būt vai citas, es negribu iztirzāt no šīs augstās tribīnes, apģērba daļas, par kurām var tagad sodīt.

Tikmēr likuma izmaiņu atbalstītāji uzsver, ka sods netiks piemērots par kamuflāžas, piemēram, makšķernieku, mednieku un tamlīdzīgu apģērbu valkāšanu vai apriti.

Kārlis Seržants
Saeimas deputāts, ZZS

Paredzot, ka zālē droši vien ir diezgan daudz deputātu, kuriem patīk sēņot, steigšos jūs nomierināt. Nu, nebūs tā, ka par to, ka jūs būsiet netīšām ieklīdis kāda poligona teritorijā, lai pasēņotu, neviens jums 2000 naudas sodu, protams, neliks, jo tieši tā, uzliekot jebkuru naudas sodu, ir iespēja un tiesības izvērtēt nodarījuma mērķi, nolūku un smagumu.

Likuma izmaiņas stāsies spēkā, kad tās būs atbalstītas galīgajā lasījumā.

TOP komentāri

 • mordanga
  0 0 0

  mordanga

  PSSS. Kādreiz cienīju Kārli Seržantu....... nu,jāāāāā..... uzsvars uz zemtekstu "reiz bija" ....
 • mordanga
  0 0 0

  mordanga

  Nu tad jau jāaizliedz Depo un visos mednieku/makšķernieku veikalos ko tādu tirgot un ražotājiem ražot! Viss ir elementāri! Un ar likumu, ielaužoties ar valsts DP kratīšanas orderiem mednieku/makšķernieku mājās - attiecīgās pretlikumīgās komuflāžas drēbes(un gan jau vēl kaut ko, kas patrāpās pa acei) konfiscēt! Lai dzīvo demokrātija! Lai dzīvo Latvijas valsts deputētie tirliņi!!! Urāāāāā!!!!!
 • vai
  0 0 0

  vai

  ari pamatskolnieks, kas cepa rakstu, negribeja uztaisiit visu saprotami lidz galam

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Pagatavosim rozā maizītes! Recepte biešu briošmaizītēm

Pagatavosim rozā maizītes! Recepte biešu briošmaizītēm

Pavisam vienkārša recepte gardām maizītēm, kas būs pārsteigums gan ģimenei, gan viesiem to krāsas dēļ. Un tie, kuriem bietes negaršo, nesatraucieties, jo bietes receptē galvenokārt pilda krāsošanas funkciju un to garša maizītēs teju nav jūtama.

Lasi vēl