Komentāri

Ja bērns skolā uzvedas agresīvi, tad mēs zinām, ka šī problēma sākas ģimenē. Nepieciešams izvērtēt un saprast, kas ģimenē notiek un būtu labi palīdzēt tieši vecākiem. Tā atzīst Eiropas Psihosomatiskās medicīnas asociācijas prezidente Gunta Ancāne.

“Pieredze rāda, ka reizēm vecākiem pietiek ar dažām konsultācijām, un viņu bērna uzvedība strauji mainās. Ļoti labi būtu bērnam trīsreiz dienā nevis tableti, bet pajautāt – kā tu jūties, ko tu gribi, ko tu negribi, jo identitāte, iekšējā drošības izjūta, spēja uzticēties sev un pasaulei, sākas ar robežu nospraušanu, kas es esmu kā cilvēks,” norāda Eiropas Psihosomatiskās medicīnas asociācijas prezidente Gunta Ancāne.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Vecāki bieži vien starp sevi un bērnu ieliek bailes tajā vietā, kur būtu labi būt mīlestībai. Baiļu diktēti ierobežojumi bremzē bērnu, vēlāk viņš nespēj realizēt visu potenciālu, kas viņam ir.

“Kad cilvēks sāk izprast savas jūtas un sāk dzīvot saskaņā ar tām, tad sāk veidoties cilvēki, kas spēj realizēt savus mērķus, pastāv par savu viedokli, kam tas izdodas, un viņi ir apmierināti ar savu dzīvi,” teic Ancāne.

Emocionālās veselības nedēļas ietvaros rīt notiks īpaša emocionālās veselības diena tieši ģimenēm. Tā norisināsies Rīgas Stradiņa Universitātē.

Skaties video:

Lasi vēl