Izziņoti balvas “Lielais Kristaps” nominanti

0 Komentāru
Izziņoti balvas “Lielais Kristaps” nominanti
OKSANA DŽADANA, F64

Izziņoti Nacionālās kino balvas “Lielais Kristaps” šā gada nominanti.

Visvairāk nomināciju – 15 – ieguvusi Gata Šmita filma “1906”. Deviņās kategorijās nominēta Jāņa Ābeles filma “Jelgava’ 94”, bet astoņās – nupat pirmizrādi piedzīvojusī Jura Kursieša filma “Oļegs” un Andra Gaujas filma “Nekas mūs neapturēs”.

Visas iepriekš minētās filmas, kā arī režisores Alises Zariņas darbs “Blakus” cīnās par labākās pilnmetrāžas spēlfilmas titulu.

“Es neko negribu vairāk teikt, bet ir atsevišķas nominācijas, kurās ir patiesībā viens konkrēts līderis, un es nevaru iedomāties, ka šī situācija varētu izmainīties pie jebkuras starptautiskās vai latviskās žūrijas, kāda to vērtēs. Tā kā atsevišķās nominācijās tā spēle ir, kur kāds spēlē augstākajā līgā un kāds “B kategorijā”,” norāda kino kritiķe Daira Āboliņa.

Uzvarētājus visās kategorijās noteiks starptautiska žūrija novembra sākumā, bet jau ceturtdien ir zināms, ka šogad balvu par mūža ieguldījumu filmu mākslā pasniegs režisoram Varim Braslam. Kino lielmeistara kontā ir 15 spēlfilmas, viena dokumentālā filma un viens televīzijas seriāls. Varis Brasla ir saņēmis līdz šim visvairāk – veselus četrus – “Lielā Kristapa” apbalvojumus labākās spēlfilmas kategorijā.

0 Komentāru