“Izveseļojos divu nedēļu laikā”; Covid-19 pacients stāsta par piedzīvoto

13 komentāri
“Izveseļojos divu nedēļu laikā”; Covid-19 pacients stāsta par piedzīvoto
AFP / SCANPIX

Oficiālas statistikas par to, cik no kopumā 280 koronavīrusa pacientiem ir izveseļojušies, šobrīd nav. Taču TV3 Ziņām izdevās sazināties ar vienu no Covid-19 pacientiem, kuram atkārtotie testi ir negatīvi, vīrusa infekcija organismā vairs nav klātesoša, un cilvēks ir pilnībā izārstējies.

“Viss sākās ar braucienu uz Franciju slēpot uz piecām dienām, tad kaut kādi simptomi jau sākās tur. Ielidojot jau uzreiz zvanīju, lai man noņem testu. Pirmais simptoms bija temperatūra.

Pirmajā dienā bija 38 grādi, atlikušās trīs dienas bija 37 grādi temperatūra – bija galvassāpes, vājums, samazināta ēstgriba, salīdzinoši sauss kakls. Man nebija klepus, kā viņi saka, ka tādam simptomam jābūt, tā man nebija, bija iesnas un vēl smarža un garša pazūd uz kaut kādu laiku. Četras dienas 37 parādās, pazūd, bet turas.”

TV3: Kā norit ārstēšanās?

“Es ierados, uztaisīju testu. Teica, ka ir pozitīvs, un attiecīgi ārsts teica, ja nav nekādi simptomi, nekas traks, tad jāārstējas ir mājās, un tad, kad es prasīju, kas man jālieto, tad teica, ka jādzer tēja, vitamīni, nekas tāds īpašs. Tā doma ir tāda, ka tie baciļi ir kaklā, un attiecīgi ik pa 15 minūtēm vajag noskalot ar karstu tēju, lai viņi nenonāk plaušās.”

TV3: Šobrīd jūs jau esat uztaisījis atkārtotu testu?

“14 dienas bija jāsēž mājās, un es nevarēju tikties ar cilvēkiem, tad bija atkārtoti testi, bija viens tests negatīvs un pēc tam vēl viens negatīvs.”

TV3: Jūs esat šim visam nu jau veiksmīgi izgājis cauri. Kāds ir jūsu aicinājums citiem cilvēkiem?

“Es domāju, ka tā sociālā distancēšanās, kā mēs redzam, šobrīd strādā, mans gadījums bija salīdzinoši vienkāršs, un es izslimoju varbūt pat vieglāk nekā citus vīrusus, bet uz to varbūt nevajag skatīties, jo tas ir atkarīgs no tā, cik ir laba tā imūnsistēma un veselība. Attiecīgi, kam jau ir kaut kādas slimības vai vecāki cilvēki, tiem ir ļoti bīstami, un nevajag skatīties uz to, ka kāds ir viegli pārslimojis, ka tas nav nopietni, tas ir nopietni.”