6 komentāri

Veicot ikgadējo ģimenes ārstu darba novērtēšanu, secināts, ka tikai niecīgs skaits ārstu spēj izpildīt visus darba kvalitātes kritērijus.

Nacionālais veselības dienests, izvērtējot to teju 1300 ģimenes ārstu darbu, kuri pagājušajā gadā snieguši valsts apmaksātus veselības aprūpes pakalpojumus, secinājis, ka visus 13 kvalitātes kritērijus izpildījuši vien 8 ārsti. Tas gan esot labs rezultāts, jo kvalitātes kritērijus pirms četriem gadiem ieviešot, tos pilnībā visus neesot izpildījis neviens ģimenes ārsts.

Līga Gaigala
NVD direktores vietnieka p.i.

Mēs redzam augšupejošu dinamiku. 2013. gadā vairāk par 10 kritērijiem mums izpildīja tikai 18 ārsti, bet šogad jau 121 ārsts. Un tas ārstu skaits, kas arvien vairāk spēj izpildīt šos kvalitātes kritērijus norāda, ka šī ģimenes medicīna mainās, ir orientēta vairāk uz pacientu aprūpi.

Kvalitātes kritērijus 2013. gadā ieviesa, lai pilnveidotu ģimenes ārstu prakšu darbu, motivējot aktīvāk iesaistīties pacientu profilaksē un aprūpē. Jāpiebilst, ka, neizpildot kvalitātes kritērijus, soda sankcijas nevienam ārstam netiek piemērotas.

TOP komentāri

 • iedzīvotājs
  +3 +3 0

  iedzīvotājs

  Cik paši viņi ir naski uz kritēriju izpildīšanu? Ārsti un skolotāji tiek apkrauti ar papīru kalniem, bet prēmijas saņem deputāti un viņu n-tie palīgi, vietnieki, sekretāri utt
 • janis
  +1 +1 0

  janis

  veselibas dienests ir lieka strukturvieniba kas savas funkcijas nepilda arsts aizie pensija pacents paliek uz ielas un nekas netikrisinats
 • iedzīvotājs
  +1 +1 0

  iedzīvotājs

  Tas jau nu fakts, ka deputāti un ierēdņi izpilda tikai zagšanas un solīšanas kritēriju

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl