Izvērtēs aktuālo informāciju par vakcināciju pret Covid-19

Pievienot komentāru
Izvērtēs aktuālo informāciju par vakcināciju pret Covid-19
MĀRTIŅŠ ZILGALVIS/F64

Valdības sēdes dienaskārtībā šodien iekļauta aktuālās informācijas izvērtēšana par vakcināciju pret Covid-19, liecina Ministru kabineta sēdes darba kārtība.

Sēdē iecerēts sniegt aktuālo informāciju par vakcināciju pret Covid-19, epidemioloģiskās drošības situāciju un veselības aprūpes sistēmas kapacitāti un noslodzi, testēšanu, kā arī situāciju ģimenes ārstu praksēs.

Pirmo poti pret Covid-19 līdz šim saņēmuši 129 128 Latvijas iedzīvotāji, bet abas – 25 142 iedzīvotāji, liecina trešdienas, 7.aprīļa, rītā pēc dažu dienu pārtraukuma Latvijas Atvērto datu portālā publicētie pēdējie Nacionālā veselības dienesta dati par vakcinētajiem pret Covid-19.

NVD dati liecina, ka četrās Lieldienu brīvdienās Latvijā kopumā veiktas 7128 vakcīnas pret Covid-19 injekcijas, visaktīvāk -sestdienā, 3.aprīlī, kas bija pirmā liela mēroga vakcinācijas centru atvēršanas diena. 2.aprīlī poti pret Covid-19 saņēmis 551 cilvēks, 4.aprīlī – 1596 cilvēki, bet 5.aprīlī – 1828 cilvēki.

Savukārt 6.aprīlī, kas bija pirmā darba diena pēc svētkiem, pret Covid-19 vakcinēti 3652 cilvēki, tostarp 3444 saņēmuši pirmo poti, bet 208 – otro, liecina NVD dati.

Neraugoties uz masu vakcinācijas centru atvēršanu, aizvadītajā nedēļā potēšanas temps par 8% atpalicis no iepriekšējās nedēļas, kad tika uzstādīts vakcinēšanas rekords.

Jau vēstīts, ka 2020.gada 28.decembrī kā pirmos Latvijā pret Covid-19 sāka potēt lielo slimnīcu darbiniekus, bet pēcāk pakāpeniski tika atvērtas vakcinēšanai citas prioritāri vakcinējamo personu grupas. Klusajā sestdienā, 3.aprīlī, pirmo reizi durvis vēra speciāli izveidotie liela mēroga vakcinācijas centri, pateicoties lielākam daudzumam vakcīnu Latvijā.

Patlaban sācies darbs, lai, iespējams, šīs nedēļas sestdienā vai svētdienā kādā no Rīgas vakcinācijas centriem prioritārās grupas varētu vakcinēt, organizējot “dzīvo rindu”.

Lasi vēl: