Izveidota Afganistānas pagaidu valdība

0 Komentāru
Izveidota Afganistānas pagaidu valdība
ZUMAPRESS/SCANPIX

Afganistānā izveidota pagaidu valdība un iecelts tās vadītājs, vēsta TV3 ziņu raidījums “900 sekundes”.

Radikālā islāmistu kustība “Taliban”, kas atkarojusi varu Afganistānā, paziņojusi par jaunās pagaidu valdības izveidi, valdības vadītāja amatam izvirzot talibu veterānu mullu Mohammadu Hasanu Ahundu.

Zabihulla Mudžahids, “Taliban” runasvīrs

“Viņa ekselence mulla Hasans Akunds tiek iecelts par pagaidu valdības vadītāju, viņa ekselence mulla Abduls Gani Baradars – par valdības vadītāja vietnieku, viņa ekselence Malavi Mohammads Jakubs Mudžahids – par pagaidu aizsardzības ministru.”

Kopumā pagaidu valdībai izraudzīti 33 ministri, bet vēl vairākas pozīcijas nav aizpildītas. Pēc varas sagrābšanas talibi paziņoja, ka veidos iekļaujošu valdību, kurā būtu pārstāvētas dažādās Afganistānas etniskās grupas. Taču pagaidu valdības sastāvs liecina par pretējo – visi ieceltie valdības locekļi pieder pie kustības “Taliban” un lielākā daļa pieder paštunu ciltij. Ahunds bija tuvu stāvoša persona “Taliban” līdzdibinātājam mullam Omaram un pirmā talibu režīma laikā deviņdesmitajos gados bija Kandahāras provinces gubernators.

Valdības vadītāja vietnieka amatā ieceltais Baradars ir “Taliban” līdzdibinātājs, savukārt aizsardzības ministra amatā ieceltais Jakubs ir mullas Omara dēls.

0 Komentāru