Izstrādāts plāns, kā Covid-19 slimniekiem ar nepieciešamību pēc citiem medicīniskajiem pakalpojumiem tos sniegt

0 Komentāru
Izstrādāts plāns, kā Covid-19 slimniekiem ar nepieciešamību pēc citiem medicīniskajiem pakalpojumiem tos sniegt
KASPARS KRAFTS, F64

Izstrādāts plāns, kā Covid-19 pozitīviem slimniekiem, kuriem nepieciešama cita veida ārstēšana, nodrošināt medicīnisko pakalpojumu sniegšanu ārstniecības iestādēs, vēsta TV3 Ziņas.

Pagājušajā nedēļā atklāts nepilns 1,5% jaunu saslimšanas gadījumu, kas ir par gandrīz 60% vairāk nekā nedēļu iepriekš. Pirmo reizi jaunatklāto gadījumu īpatsvars nedēļas laikā pārsniedzis 4%. Satraucoša ir arī situācija, ka saslimstība pieaug slimnīcās un sociālajos aprūpes centros.

“Tas ir nozīmīgi tāpēc, ka sociālās aprūpes iestādes un ārstniecības iestādes, kur atrodas pacienti vai klienti ar īpašām vajadzībām vai īpaši novājināti. Un viņiem ir risks, ka slimība inficēšanās gadījumā var noritēt smagāk,” pauda SPKC Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs.

Patlaban slimnīcās ārstējas 197 Covid-19 slimnieki. Lielākā daļa no tiem – Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā. Iestādes vadība stāsta, ka patlaban situācija ir stabila un brīvo gultas vietu ir pietiekami.

Rīgas Austrumu klīniskā universitātes slimnīca valdes loceklis Aleksejs Višņakovs

“Patlaban mums ir aizņemtas nedaudz vairāk par 60% Covid-19 pacientu ārstēšanai paredzētajām gultām. Un jāsaka, ka ik dienu diezgan liels pacientu skaits izveseļojas un izrakstās uz mājām.”

Vienlaikus panākta vienošanās, ka jau no piektdienas, 30. oktobra, Austrumu klīniskās universitātes un reģionālās slimnīcas pacientu uzņemšanu plānota tā, lai 15% gultas vietu būtu brīvas smagi slimu pacientu uzņemšanai. No 30. oktobra reģionālajām un universitāšu slimnīcām būs jānodrošina brīvo gultu fonds 15% apmērā jaunu neatliekamo pacientu ar jebkuru saslimšanu uzņemšanai.

“Mēs nevaram pieļaut situāciju, ka Neatliekamās palīdzības dienests ir atvedis pacientu līdz slimnīcai un slimnīca kaut kādu iemeslu dēļ pasaka, ka nevar vairs pacientu uzņemt,” pauda Veselības ministrijas (VM) valsts sekretāre Daina Mūrmane-Umbraško.

Šādu pieeju Neatliekamās palīdzības dienesta vadība atbalsta, jo jau tagad pacienti ar vieglāku slimības gaitu tiek vesti uz Pierīgas slimnīcām.

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta direktore Liene Cipule

“Pacienti, kuri ir hroniski pacienti, kuriem ir kāds hroniskas slimības paasinājums un ir vajadzīga stacionēšana, lai veiktu papildu diagnostiku vai nozīmētu terapiju, kuru varētu pēc tam turpināt mājās un nav vajadzīga augsta līmeņa neatliekamās palīdzības nodrošināšana, šādi pacienti tiek novirzīti uz Pierīgas slimnīcām.”

Slimnīcām būs jāveido arī tā dēvētās tranzīta nodaļas, kurās pacienti uzturētos līdz brīdim, kad tiks veikts Covid-19 tests. Tāpat izstrādāts plāns, kā Covid-19 pozitīviem slimniekiem, kuriem nepieciešama cita veida ārstēšana, nodrošināt medicīnisko pakalpojumu sniegšanu ārstniecības iestādēs.

Panākta vienošanās, ka ambulatorās ārstniecības iestādes noteiks konkrētus laikus un konkrētas vietas, kā arī būs zināmi tie pakalpojumi, uz kuriem pacienti var pierakstīties.

Šo iestāžu saraksts no pirmdienas būs pieejams Nacionālā veselības dienesta mājaslapā.

0 Komentāru