Izstrādāti jauni maršruti Rail Baltica projektam

Komentāri
Izstrādāti jauni maršruti Rail Baltica projektam
LETA

Lai ātrgaitas dzelzceļa Rail Baltica trase pēc iespējas mazāk skartu apdzīvotas vietas, Salacgrīvas un Mārupes novadiem izstrādāti jauni alternatīvie varianti.

Šodien un rīt par šiem maršrutiem tiek paredzēts uzklausīt iedzīvotāju viedokli. Jau ziņojām, ka iepriekš diskusijas par iespējamajiem Rail Baltica izvērsās ļoti asas. Pret tuneļa būvniecību Āgenskalnā šā Rīgas rajona iedzīvotāji pat organizēja piketu pie Ministru kabineta. 

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Jaunas alternatīvas patlaban ir izstrādātas vietām, kur bijusi vislielākā interešu sadursme par pavasarī piedāvātajiem trīs trases variantiem.

Kopš pavasarī notikušajām sanāksmēm tika vērtēti vairāk nekā 500 saņemtie priekšlikumi, tāpat notika arī konsultācijas desmit pašvaldību un iedzīvotāju darba grupās.

Kopumā visos 15 Latvijas novados, kurus skars jaunais dzelzceļš, nākamās apspriešanas paredzētas turpmākajos mēnešos – oktobrī un novembrī. Sanāksmēs iedzīvotājus tiek plānots iepazīstināt jau ar precīzākiem trases novietojuma variantiem, lai līdz gada beigām varētu vienoties par vienu risinājumu.

Foto: tā vasarā āgenskalnieši protestēja pret tuneļa būvi

Lasi vēl