Izstrādās plānu Rīgas pilsētas un tās apkārtnes transporta plūsmu pārstrukturēšanai

1 komentārs
Izstrādās plānu Rīgas pilsētas un tās apkārtnes transporta plūsmu pārstrukturēšanai
DMITRIJS ŠUĻŽICS, F64

Satiksmes ministrijā izveidota starpinstitucionāla darba grupa, kad izstrādās plānu Rīgas pilsētas un tās apkārtnes transporta plūsmu pārstrukturēšanai, aģentūru LETA informēja Satiksmes ministrijas Komunikācijas nodaļā.

Starpinstitucionālā darba grupa, kas 1.oktobrī sanāca uz pirmo sanāksmi, izveidota, lai izstrādātu koncepciju transporta radīto videi kaitīgo izmešu samazināšanai Rīgas pilsētā un aglomerācijā.

Koncepcijā paredzēts ietvert priekšnosacījumu izstrādi transporta plūsmu pārstrukturēšanai Rīgā un tās apkārtnē ar mērķi mainīt satiksmes dalībnieku paradumus un samazināt transporta radīto negatīvo ietekmi uz vidi.

Uzrunājot darba grupu, satiksmes ministrs Tālis Linkaits (JKP) norādīja, ka no darba grupas tiek sagaidīts skaidrs plāns, kā sasniegt izmērāmus rezultātus – oglekļa dioksīda (CO2) izmešu samazinājumu, uzlabojot vides stāvokli, mainot sabiedrības paradumus, mainot Rīgas un Pierīgas transporta sistēmu. Šī mērķa sasniegšanai nepieciešama Rīgas pilsētas, Pierīgas pašvaldību, plānošanas reģiona un citu ieinteresēto institūciju aktīva sadarbībā, savas uzrunas noslēgumā norādīja ministrs.

Koncepcijas izstrāde paredz sagatavot konkrētu projektu sarakstu, kas būtu finansējami Atjaunošanas un noturības mehānisma ietvaros, kā arī identificēt turpmākajos izstrādātā modeļa īstenošanas posmos realizējamos projektus, iezīmējot to potenciālos finansēšanas avotus.

Darba grupa izveidota, pamatojoties uz Ministru kabineta 18.augusta sēdē izskatīto informatīvo ziņojumu par Eiropas Atveseļošanas un noturības mehānismu ar mērķi atbalstīt investīcijas zaļajā un digitālajā ekonomikā. Darba grupas uzdevums ir izstrādāt konceptuālu modeli transporta radīto videi kaitīgo izmešu samazināšanai.

Darba grupas darbu vadīs Satiksmes ministrijas valsts sekretāra vietniece Ligita Austrupe. Darba grupā iekļauti AS “Pasažieru vilciens”, VAS “Latvijas dzelzceļš”, VAS “Latvijas valsts ceļi”, Rīgas domes Pilsētas attīstības departamenta, SIA “Rīgas satiksme”, Rīgas plānošanas reģiona pārstāvji. Darba grupas sēdēs pēc nepieciešamības tiks pieaicināti citi speciālisti un eksperti.