Komentāri

Izstāžu zāles Arsenāls ēkas fasāde pasludināta par B kategorijas graustu, un tam piemērota paaugstināta nekustamā īpašuma nodokļa likme.

Tas noticis pēc Rīgas domes Vidi degradējošu būvju komisijas apsekojuma, kurā konstatēts, ka kopš maija ēkas apsaimniekotājs Valsts nekustamie īpašumi fasādi joprojām nav sakārtojis.

Visā ēkas garumā ārsienās redzamas plaisas, vietām pat iedēstījušies augi, tāpat atdalījies arī apmetums un nolobījies krāsojums. Turklāt bojāta ir gan cokola daļa, gan karnīzes, kas vietām apvilktas ar zaļu sietu, arī trepes drūp un ir visai bēdīgā stāvoklī.

Tomēr Latvijas Nacionālais mākslas muzejs un Arsenāla vadītāja fasādes remontu uzskata tikai par nelielu ielāpu, jo no muzeja viedokļa būtu nepieciešama pilnīga ēkas rekonstrukcija.

Pagaidām Valsts nekustamie īpašumi noslēguši līgumu tikai par jumta remontu, ko plānots pabeigt decembrī. Savukārt Kultūras ministrijas uzdevumā veiktajā Arsenāla ēkas apsekojumā secināts, ka lielākai ēkas rekonstrukcijai būtu nepieciešams pusotrs miljons eiro.

Video!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl