Izspiešana organizētā grupā – par šādu noziegumu tur aizdomās “Trasta komercbankas” maksātnespējas administratorus

0 Komentāru

Izspiešana organizētā grupā ir smagākais noziegums, par kuru ir aizdomas skandalozajā “Trasta komercbankas” likvidācijā iesaistītajiem maksātnespējas administratoriem. Līdz ar iespējamo vaininieku arestiem tagad ir iesaldēti arī viņu naudas līdzekļi – arests uzlikts arī trijiem luksusa klases auto.

Policija otrdien, 20. jūnijā, oficiāli apstiprināja: maksātnespējas administratori Ilmārs Krūms, Māris Sprūds un finansists Jorens Raitums aizturēti saistībā ar iespējamām nelikumībām “Trasta komercbankas” likvidācijas procesā.

Viena apsūdzība ir pēc panta par noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu, otra apsūdzība – vēl smagāka. Tā izspiešana organizētā grupā, ja tas izraisīja smagas sekas.

Par šo noziegumu ir iespējama brīvības atņemšana no 5 līdz 15 gadiem, mantas konfiskācija vai bez konfiskācijas.

Otrajā lietā administrators Nauris Durevskis aizturēts par kukuļa izspiešanas mēģinājumu, kas gan nav saistīts ar “Trasta komercbankas” lietu. Arestēti aizdomās turēto naudas līdzekļi: 380 000 eiro, trīs luksusa automašīnas, vairāki nekustamie īpašumi, uzņēmumu kapitāldaļas.

“Trasta komercbankas” lietā figurējušās epizodes varētu nebūt vienīgās, tāpēc policija aicina pieteikties citus cilvēkus, kas varētu būt izspiešanas upuri.

Andrejs Grišins
VP GALVENĀS KRIMINĀLPOLICIJAS PĀRVALDES PRIEKŠNIEK

Mēs pārbaudīsim visus darījumus, kurus veicis likvidators ar kreditoriem. Pieļaujam, ka bijuši gan izspiešanas mēģinājumi, gan kreditori, kas atteicās sadarboties, tādi gadījumi varētu būt. Aicinām cilvēkus, pret kuriem vērsti nodarījumi, laipni lūgti, esam gatavi uzklausīt.

Pērn policijā sākti 17 kriminālprocesi par maksātnespējas administratoru veiktajiem aizdomīgajiem darījumiem, 16 kriminālprocesi jau nodoti prokuratūrai.

Šogad ierosināti jau 7 kriminālprocesi, kuros figurē maksātnespējas administratori, savukārt četri iepriekš sāktie kriminālprocesi nodoti prokuratūrai.

0 Komentāru