Izsolīs Benksija darbu, kad daļēji pašiznīcinājās

0 Komentāru
Izsolīs Benksija darbu, kad daļēji pašiznīcinājās
SIPA/SCANPIX

Otro reizi ir iespējams iegādāties britu grafiti mākslinieka Benksija darbu, kas pirms trīs gadiem kļuva slavens tāpēc, ka uzreiz pēc izsoles daļēji pašiznīcinājās, vēsta TV3 Ziņu raidījums “900 sekundes”.

Trīs gadus pēc pirmās izsoles zem izsoļu āmura atkal nonācis Benksija darbs, kura sākotnējais nosaukums bija “Meitene ar balonu”. Tagad tam dots jauns nosaukums – “Mīlestība ir atkritumu tvertnē”, jo mainījies pats darbs.

2018. gadā uzreiz pēc tā izsolīšanas, mākslas darbs pēkšņi daļēji pašiznīcinājās, pārsteidzot mākslas ekspertus un izsoļu namā radot pamatīgu apjukumu. Gleznas rāmī bija paslēpts papīra smalcinātājs, kas daļu darba pārvērta strēmelēs.

Mākslas zinātāji jau toreiz sprieda, ka līdz ar to mākslas darbs ieguvis vēl lielāku vērtību. Pirmajā reizē to izsolīja par aptuveni vienu miljonu britu mārciņu, ievērojami pārsniedzot sākotnējās prognozes.

Tagad tiek lēsts, ka darba vērtība palielinājusies līdz sešiem miljoniem.

Aizvadītajos gados Benksija darbu cena regulāri sasniegusi vairākus miljonus, bet rekords ir viņa glezna, kurā godināti britu mediķi, ko šogad pārdeva pat par 20 miljoniem mārciņu.

Daļēji pašiznīcinātā darba izsole notiks 14. oktobrī.

0 Komentāru