Dagilis atzīst, ka Pieci.lv slēgšana ir iespējama

1 komentārs
Dagilis atzīst, ka Pieci.lv slēgšana ir iespējama
Foto: LETA

Pēdējā laikā izskan aicinājumi par to, ka varētu slēgt jauniešiem paredzēto sabiedrisko mediju Radio Pieci.lv, atzinis medija direktors un dīdžejs Kārlis Dagilis, kuram nav pilnīgas pārliecības par šā medija darba turpināšanos.

Patlaban oficiāla apstiprinājuma tam, ka Latvijas Radio 5 varētu tikt slēgts, nav, taču pilnības pārliecības par šā medija darba turpināšanos tā vadītājam K. Dagilim nav, viņš atzina portālam Skaties.lv.

“Šajā valstī iespējams ir pilnīgi viss, tādēļ labāk ir būt absolūti piesardzīgam un gatavam uz jebkādu pavērsienu. Mēs nevaram domāt, ka sabiedriskie mediji ir pilnīgi neaizskarami. Tagad politiķi kāpj pāri robežām, iejaucoties mediju redakcionālajā darbā,” Skaties.lv sacīja K. Dagilis.

Viņš pauž viedokli, ka to darot kritiķi, kas “vēlas pārdalīt naudu komercmedijiem”. Jāatgādina, ka iepriekš Latvijas Raidorganizāciju asociācijas (LRA) pārstāvji pauda bažas, ka Latvijas Radio 5 izšķērdē valsts līdzekļus un nesasniedz to auditoriju, kādu par prāvu summu – kopumā 1,8 miljoniem eiro -, tika solīts.

Nesen Pieci.lv izpelnījās kritiku arī par to, ka sabiedriskā medijā izskanējusi necenzēta leksika. Proti, raidījumā Pieliec Punktu hiphopa brīvrunas duelī atskanēja tādas frāzes kā “dr**t anālā” un “prasta ma**a”. Pēc tam skandalozā raidījuma vadītājs Mārtiņš Pavasaris uz laiku tika atstādināts no amata.

Radio direktors K. Dagilis sociālajā tīklā Facebook atzinis, ka šis medijs nav sasniedzis savus mērķus, kā arī citas kļūdas. Taču viņš akcentē, ka patlaban deputāti mēģina iejaukties mediju darbā. “Atzīstu, ka LR5 vēl nav sasniedzis savas virsotnes un kādu ir aizskārusi necenzēta leksika,” viņš norādīja savā ierakstā Facebook.

Atgādināsim, ka saistībā ar līdzekļu šķērdēšanu par šo radio skarbi izteicies arī deputāts Artuss Kaimiņš, kā arī European Hit Radio vadītājs Uģis Polis. K. Dagilis deputāta A. Kaimiņa komentārus un aicinājumus uzskata par “sarkano līniju” pārkāpšanu. “Aicinājumus iejaukties sabiedrisko mediju darbā Artusss Kaimiņš izplata arī oficiālajās Saeimas sēdēs. Labi zinām, ka šim aicinājumam būtu ļoti liels atbalsts no komerciālo mediju puses, kuri vēlas iegūt auditoriju un, iespējams, valsts pasūtījumus,” sacīja K. Dagilis.

Proti, 2013. gadā jaunajam medijam Latvijas Radio 5 Saeima piešķīra vairāk nekā 1,8 miljonus eiro. Šie līdzekļi tika atvēlēti 2014.-2017. gada periodam. Piemēram, 2014. gadā vien Pieci.lv attīstībai no valsts budžeta tika piešķirti 762,7 tūkstoši eiro. Uzsākot šo projektu, tika plānots, ka radio mērķauditorija būs jaunieši vecumā no 15 līdz 30 gadiem, un tika plānots sasniegt 100 tūkstošu lielu (REACH) auditoriju. Pēc viena gada darbības Pieci.lv reitingi liecināja, ka šis mērķis netika izpildīts, tādēļ izskanēja bažas, ka notiek valsts līdzekļu šķērdēšana.

TNS apkopotajos datos atklājās aina, ka Pieci.lv klausītāju skaits vecuma grupā no 12 līdz 24 gadiem ir 8398, savukārt vecuma grupā no 25 līdz 74 gadiem – 14 975 klausītāji. Kopējā auditorija, skanot visā Latvijā – Rīgā, Daugavpilī, Liepājā, Rēzeknē, Valmierā un Ventspilī -, ir 23 374 klausītāji. Tātad atbilstoši koncepcijai piešķirtais finansējums 762 700 eiro apmērā tiek 8398 jauniešu lielai auditorijai, jau pērn norādīja Latvijas Raidorganizāciju asociācija (LRA) izpilddirektore Gunta Līdaka.

Radio 5 jeb Pieci.lv 2014. gada aprīlī pārņēma Latvijas Universitātes radio NABA frekvenci 93,1 MHz. Tādēļ radio NABA uz laiku palika bez apraides iespējām, līdz šā gada sākumā ieguva pavisam jaunu frekvenci FM diapazonā, kļūstot par Latvijas Radio sesto kanālu un turpinot darboties bez valsts budžeta piešķirtajiem līdzekļiem.

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl