Izskalotos autoceļus nedrīkst uzreiz remontēt. Tie apdraud strādnieku dzīvības

4 komentāri

“Latvijas Valsts ceļi” informē, ka izskalojumu dēļ apdraudēta droša satiksme arī vēl uz autoceļa Rogovka-Mežvidi-Pušmucāni. Šobrīd eksperti šo posmu apseko un drīzākajā laikā tiks lemts, vai šo autoceļu arī slēgt satiksmei. Savukārt uz cik ilgu laiku būs slēgts lietavu sagrautais autoceļš Rēzekne-Kārsava, uzņēmumā “Latvijas Valsts ceļi” vēl nezināja teikt.

Vairāki vietējās nozīmes autoceļi pārrauti arī Alūksnes novada Liepnā, un vietēji iedzīvotāji vērtē, – esot jāizsludina ārkārtas stāvoklis. “Latvijas Valsts ceļi” uzver, ka iegruvumi un autoceļu pārrāvumi bija neizbēgami, jo nokrišņu daudzums Rēzeknes pusē diennakts laikā sasniedzis gandrīz ceturto daļu visa gada normas. Tik intensīvas lietavas tajā pusē esot piedzīvotas pirmo reizi meteoroloģisko novērojumu vēsturē.

Anna Kononova
“Latvijas Valsts ceļi” pārstāve

Tajā vietā, kurā ir noticis izskalojums un iegruvums, tur blakus ir upe, kas ir pārplūdusi. Līdz ar to ūdens spiediens tur ir ļoti liels. Jebkādus darbus tur varēs uzsākt tikai tad, kad notecēs lielākā daļa ūdens. Šobrīd, lai arī lietus tur vairs nelīst, no blakus esošajiem laukiem un upes tek ļoti lielas ūdens straumes, līdz ar to tur šobrīd nav iespējams veikt jebkādus darbus. Visticamāk, rīt speciālisti vērtēs, vai tur darbus var uzsākt rīt, vai arī jāgaida vēl kāds laiks, lai šī vieta nožūst. Kamēr tur viss pārmitrināts un kamēr tur plūst ūdens straumēs, tikmēr tur nav iespējams veikt darbus. Tas var apdraudēt gan darbinieku dzīvības, gan arī nedod nekādu pozitīvu rezultātu.

Latvijas austrumos pēdējās dienās plosījies pamatīgs lietus un vējš, kas appludinājis laukus, daudzu māju pagrabus un izskalojis ceļus.

Vietējie iedzīvotāji, kas ar pieredzēto aktīvi dalās sociālajos tīklos, atzīst, ka tādi plūdi nav pieredzēti sen. Turklāt izskaloti ne tikai grants un lauku ceļi, bet cietušas arī šosejas.

Uzņēmums “Latvijas Valsts ceļi” vakarpusē slēdzis satiksmi uz maģistrālās šosejas, valsts nozīmes autoceļu A13 starp Rēzekni un Kārsavu. Tas pie Mežvidiem ir iegruvis un pāri gāžas ūdens. Šis ceļš ved uz Krievijas robežu. Transports tiek novirzīts caur Ludzu pa reģionālās nozīmes autoceļu P49, taču ir jāņem vērā, ka tur remontdarbu dēļ ir apgrūtināta satiksme. Tur astoņi luksofori.

Tāpat šodien Latgalē slēgti vēl arī divi vietējās nozīmes autoceļi Vaseļovi-Višķi-Grāveri, kā arī Bozova-Kaskārni.

TOP komentāri

 • lomiks
  +3 +3 0

  lomiks

  Tas jau nav aizsargdambis bet ceļš kurš nav paredzēts lielam ūdens daudzumam!!!
 • Lotars Fon Engelhardt
  +4 +3 -1

  Lotars Fon Engelhardt

  Labojot šīs vietas būtu prātīgi ievietot betona caurules,kas nākamajos plūdos nepieļautu ceļa izskalošanu.
 • Henriete Petrovska
  +3 +2 -1

  Henriete Petrovska

  Šeit labi var redzēt cik kvalitatīvi būvē mums ceļus 😂

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl