Izrādās, ne tikai putni, bet arī zivis mazuļus pasaulē laiž ligzdās

Komentāri

Organizācijas ”Mēs zivīm” un “Latvenergo” brīvprātīgie ir sasējuši četrus simtus šādu zivju ligzdu. Tagad pienācis laiks novērtēt darba augļus – to, cik ikru ir zivju ligzdās. Tās atrodas Daugavā netālu no Meinarta baznīcas drupām Ikšķilē. Daudzās plastmasa pudeles rāda, kur atrodas ligzdas. LNT “900 sekundes” dodas pie vienas no tām izcelt ārā un apskatīt.

Izceltā ligzda ir paprāva egļu zaru bunte, kas ir pilna ar ikriem. Egļu zari tiek izmantoti, jo tiem ir daudz skuju, kur zivis var piestiprināt iznērstos ikrus.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Brīvprātīgie šogad sasēja četrus simtus zivju ligzdu, un tās šoreiz ir pārbagātas ar ikriem. Tas norāda, ka asariem, raudām un brekšiem, kuri nārsto zivju ligzdās, tās ir piemērotas.

Ivita Bidere
“Latvenergo” pārstāve

“Latvenergo” darbinieki jau septīto gadu kopā ar ”Mēs zivīm” piedalās akcijā, kurā tiek veidotas zivju ligzdas šoreiz šeit, Ikšķilē, un katru reizi mēs dodamies pārbaudīt ligzdas, lai redzētu, ka tas, ko mēs darām, ir ar savu devumu, un šoreiz dabā ir 20 miljoni ikru.

Pētījumi liecina, ka no visiem daudzajiem ikriem par pieaugušām zivīm kļūst 5%. Tas var izklausīties nedaudz, taču patiesībā no šīm četrsimt zivju ligzdām izaugs viens miljons zivju.

Video

Tests - ko tu zini par alus vēsturi?

Tests - ko tu zini par alus vēsturi? 8

Alus plūdi Londonā – vai tas maz ir iespējams? Izpildi testu par alus vēsturi, uzzini pārsteidzošus faktus un tiec pie sertifikāta! Neizpaliks arī balva.

Ekskursijas, koncerti un degustācijas! “Aldaris” muzeju naktī startēs ar grandiozu programmu visām paaudzēm

Ekskursijas, koncerti un degustācijas! “Aldaris” muzeju naktī startēs ar grandiozu programmu visām paaudzēm 1

Latvijas alus ražotājs ”Aldaris”, tāpat kā citus gadus, arī šogad Muzeju naktī vērs durvis apmeklētājiem. Turklāt šogad ”Aldaris” parūpējies par tiešām bagātīgu Muzeju nakts programmu, kas ir arī bērniem draudzīga, līdz ar ko paredzēta visām paaudzēm. Būs dažādas alus degustācijas, ekskursijas, iespaidīgi koncerti ar ”Labvēlīgo tipu” un ”Double Faced Eels”, kā arī konkursi un balvas.

Lasi vēl