Izrādās, Latvijā bieži ir situācijas, kad cilvēki tiek “stalkoti”

Komentāri

Rīgas detektīvu aģentūra ļoti bieži saskaroties ar tādām situācijām, kad cilvēkus nomāc “stalkeris” – kāda uzmācīga persona, kas cilvēkam seko vai visu laiku nemitīgi par sevi atgādina.

“Dažreiz cilvēki zvana, un lūdz uzzināt, piemēram, datora IP adresi, no kuras nemitīgi tiek sūtīti uzmācīgi ziņojumi vai draudi. Taču šajos gadījumos tikai policija var palīdzēt… Ir gadījumi, kad “stalkera” klātbūtni jūt visu laiku,” stāsta Rīgas detektīvu aģentūras prezidente Olga Zeļika.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Foto:

Latviešu valodā “stalkeris” ir vajātājs jeb cilvēks ar vajāšanas māniju, kas izpaužas pret konkrētu personu, upurim dažādos, uzmācīgos veidos ik dienas par sevi atgādinot.

“Ja cilvēks ir tajā situācijā un visu laiku domā par “stalkeri” – kāda īsziņa atnāks, ko viņš darīs, nav garantijas, ka dzīvībai un veselībai nav kādi draudi,” saka O. Zeļika.

Izrādās, – “stalkeri” ir bijuši arī vairākām Latvijā zināmām personām, piemēram, Mārtiņam Freimanim un Olgai Rajeckai.

Olga Rajecka, mūziķe:

Man ir bijis. Jau sāka apdraudēt manu ģimeni, meitu. Ir bijis pat tik traki. Bet tad mēs caur pazīstamiem cilvēkiem uzzinājām, kurš ir šis cilvēks. Viņš tika brīdināts, ka būs sankcijas, un ar to viss beidzās.

Pēc likuma panta policija šādās situācijās var iejaukties tad, ja izteikti tieši draudi vai ir notikusi ielaušanās īpašumā.

Skaties video!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl