8 komentāri
Izrādās, ka vislielākie “dzērāji” pasaulē ir lietuvieši! Latvija nav pat desmitniekā

Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas (OECD) veiktajā pētījumā par alkohola patēriņu pasaules valstīs atklāts pārsteidzošs fakts – izrādās, ka visvairāk grādīgos dzērienus patērē Lietuvā, bet latvieši no Baltijas valstīm alkoholu lieto vismazāk.

Kā vēsta Business Insider, pētījumā ņemts vērā alkohola patēriņa salīdzinājums starp 2013. un 2000. gadu. OECD dati liecina, ka pilngadību sasniegušie iedzīvotāji Lietuvā gadā izdzer 14 litrus alkoholisko dzērienu, tādi atrodoties šā saraksta galvgalī.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Tālāk seko Austrija, Igaunija un Čehija, kuru iedzīvotāji gadā patērē aptuveni 11-12 litrus alkohola gadā. Latvija šajā sarakstā atrodas “tikai” 13. vietā – mūsu valsts iedzīvotāji vidēji patērē mazliet vairāk kā 10 litrus grādīgo dzērienu, kas ir vismazāk starp Baltijas valstīm.

Alkohola patēriņš starp valstīm:

Foto: OECD

Foto: OECD

Turpretī vismazākais alkohola patēriņš konstatēts Indonēzijā, kas tuvinās nullei. Tāpat salīdzinoši nelieli rādītāji ir arī Turcijai, Indijai un Izraēlai, kurās vidēji tiek patērēts no 1-3 litriem gadā.

Trakie Lietuvas basketbola fani:

TOP komentāri

 • Sane
  +1 +1 0

  Sane

  Pie mums ir tik slikts finansālais stāvoklis kad bēdas vairs nevar atļauties aliņā slīcināt.
 • Kakls
 • Dzira3000
  0 0 0

  Dzira3000

  Dzeru katru dienu un nēesam top10? Laikam dzeršu vel vairāk, visu algu nodzēru pagāšo, tagad visu nodzeršu divās dienās! Rekordam jākrīt!!!!

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl