Izrādās, ka latviešiem labāk par kino patīk TV

Komentāri
Izrādās, ka latviešiem labāk par kino patīk TV
Foto: Flickr.com / Tim Regan

Pētījums – 62% iedzīvotāju dārdzības, citu rādītā trokšņa un iztērētā laika dēļ filmas izvēlas skatīties mājās.

2015. gada 5. jūnijā seši no desmit Latvijas interneta lietotājiem atzīst, ka filmas labprāt skatās mājās. Lai arī vairāki respondenti norāda, ka kinoteātra apmeklējums ir kā izklaides notikums, deviņi no desmit aptaujātajiem atzinuši, ka tas aizņem vairāk laika, ir pārāk dārgs (74%), un seansa laikā nereti traucē citi apmeklētāji (67%), noskaidrots Samsung veiktajā Snapshots pētījumā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Ieguvēji no kino sajūtu baudīšanas mājas apstākļos ir arī draugi un ģimene, jo īpaši tad, ja tā izvēlēta kā kopīga brīvā laika pavadīšana. Aptaujātie atzīst, ka galvenās priekšrocības filmu baudīšanai pie TV ekrāna ir iespēja ietekmēt skatīšanās laiku un apvienot to ar citām nodarbēm, sēdvietas un ekrāna novietojums, kā arī plašā filmu izvēle.

“TV tehnoloģiju attīstība piedāvā skatītājam mājās izbaudīt kvalitāti, pēc kuras kādreiz tiecāmies, apmeklējot kinoteātri. Piemēram, jaunā Samsung SUHD TV attēla izšķirtspēja ir četras reizes augstāka nekā Full HD televizoriem, un nodrošina, ka arī zemākas kvalitātes video attēls izskatās labāk. To īpaši novērtēs ģimenes, kas iecienījušas pulcēties kopā, lai atskatītos uz ierakstiem no svarīgākajiem dzīves notikumiem. Savukārt augstas izšķirtspējas filmām pievienoto vērtību sniegs krāsu gamma, kontrasts un dziļuma efekts, kas attēlu padara dzīvīgāku un ļauj saskatīt pat vissmalkākās detaļas,” skaidro Samsung Electronics Baltics sadzīves elektronikas biznesa vadītājs Baltijā Viktors Markuls.

Vasaras mainīgo laikapstākļu dēļ, pavadot laiku kopā ar ģimeni un draugiem, vienmēr jāpadomā par alternatīvu izklaidi iekštelpām, kas var būt arī tematiska ballīte pie TV ekrāna. 61% pētījuma dalībnieku atzinuši, ka iecienījuši kopīgu filmu skatīšanos, savukārt katrs trešais – televīzijas raidījumus vai spēles, sporta pārraides un sacensības.

Interesanti, ka sieviešu vidū iecienītākais saturs ir filmas, televīzijas un izklaides raidījumi, kā arī mūziķu koncerti un video, turpretī vīriešiem tās ir filmas, sporta sacensības un spēles, televīzijas izklaides raidījumi un seriāli. Videospēles kā iemīļotu laiku pavadīšanas veidu biežāk norādījuši vīrieši nekā daiļā dzimuma pārstāves, salīdzinājumam – 24% un 5%.

“Ja pirms pieciem gadiem TV izmantojām tikai satura patērēšanai, šobrīd tas kļuvis interaktīvs. Jaunais Samsung SUHD TV nodrošina iespēju kopīgot telefona un televizora saturu, lai iesākto raidījumu varat noskatīties arī mobilajā ierīcē, ik rītu TV ekrānā aplūkot savu kalendāru un laika prognozi, kā arī izmantot Smart TV funkciju, kas nodrošina dažādas dzīvesstila aplikācijas – sportam, ēst gatavošanai, zīmēšanai un citas,” papildina Markuls.

Lasi vēl