Izrādās, dabas katastrofas dēļ Šlokenbekas ezerā nedrīkstēja sludināt “ārkārtas situāciju”

Pievienot komentāru
Izrādās, dabas katastrofas dēļ Šlokenbekas ezerā nedrīkstēja sludināt “ārkārtas situāciju”
Ilustratīvs foto: James Palinsad/Flickr

Nekorekta vārdu salikuma dēļ, Vides aizsardzības un reģionālā ministrija (VARAM) uzskata par nelikumīgu Tukuma novada domes izsludināto ārkārtas situāciju. Tieši pateicoties šai ārkārtas situācijai, pašvaldība Šlokenbekas ezerā spējusi novērst piesārņojumu. Tagad atklājas, ka situāciju par “ārkārtas’’ saukt nedrīkstēja.

Ārkārtējo situāciju ir tiesīgs izsludināt tikai Ministru kabinets, nevis pašvaldība savā sēdē. Pašvaldība savukārt skaidro, ka izsludinājusi ārkārtas nevis ārkārtējo stāvokli un nesaprašanās radusies termina dēļ.

“Pašvaldība nekādā gadījumā nepretendē uz Ministru kabineta kompetenci un nav izsludinājusi ārkārtējo situāciju – pašvaldība ir izsludinājusi ārkārtas situāciju, kas ir situācija, kas apdraud vidi,” LNT Ziņām pauda Ēriks Lukmans, Tukuma novada domes vadītājs.

Vides ministrija uzskata, ka visas darbības, kas paredzētas šajā Tukuma novada domes lēmumā, ir izdarāmas neizsludinot ne ārkārtas, ne ārkārtējo situāciju. Tukuma pašvaldība savukārt norāda, ka abi jēdzieni ir atšķirīgi un ārkārtas situācija joprojām ir spēkā.

“Mēs īstenībā nesaprotam atšķirību starp šiem diviem terminiem, jo ne ārkārtas, ne ārkārtējās situācijas izsludināšanai pašvaldībām nav paredzētas tiesības,” sacīja ministrijas pārstāve Ilona Raugze.

Pirmdien, Tukumā paredzēta operatīvās vadības sēde, kurā tikšot analizēta situācija Šlokenbekas ezerā un nepieciešamības gadījumā, ārkārtas situācija tikšot pagarināta, taču nosaukta citādi.

Dabas katastrofa Šlokenbekas ezerā: zivis uzpeld ar vēderiem uz augšu

 

Skaties video!