Komentāri

Nekorekta vārdu salikuma dēļ, Vides aizsardzības un reģionālā ministrija (VARAM) uzskata par nelikumīgu Tukuma novada domes izsludināto ārkārtas situāciju. Tieši pateicoties šai ārkārtas situācijai, pašvaldība Šlokenbekas ezerā spējusi novērst piesārņojumu. Tagad atklājas, ka situāciju par “ārkārtas’’ saukt nedrīkstēja.

Ārkārtējo situāciju ir tiesīgs izsludināt tikai Ministru kabinets, nevis pašvaldība savā sēdē. Pašvaldība savukārt skaidro, ka izsludinājusi ārkārtas nevis ārkārtējo stāvokli un nesaprašanās radusies termina dēļ.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

“Pašvaldība nekādā gadījumā nepretendē uz Ministru kabineta kompetenci un nav izsludinājusi ārkārtējo situāciju – pašvaldība ir izsludinājusi ārkārtas situāciju, kas ir situācija, kas apdraud vidi,” LNT Ziņām pauda Ēriks Lukmans, Tukuma novada domes vadītājs.

Vides ministrija uzskata, ka visas darbības, kas paredzētas šajā Tukuma novada domes lēmumā, ir izdarāmas neizsludinot ne ārkārtas, ne ārkārtējo situāciju. Tukuma pašvaldība savukārt norāda, ka abi jēdzieni ir atšķirīgi un ārkārtas situācija joprojām ir spēkā.

“Mēs īstenībā nesaprotam atšķirību starp šiem diviem terminiem, jo ne ārkārtas, ne ārkārtējās situācijas izsludināšanai pašvaldībām nav paredzētas tiesības,” sacīja ministrijas pārstāve Ilona Raugze.

Pirmdien, Tukumā paredzēta operatīvās vadības sēde, kurā tikšot analizēta situācija Šlokenbekas ezerā un nepieciešamības gadījumā, ārkārtas situācija tikšot pagarināta, taču nosaukta citādi.

Dabas katastrofa Šlokenbekas ezerā: zivis uzpeld ar vēderiem uz augšu

 

Skaties video!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl