Izplatīts paradums latviski izteiktam jautājumam atbildi saņemt krievu valodā

2 komentāri

Latvijā ir izplatīts paradums latviski izteiktam jautājumam atbildi saņemt krievu valodā.

Turklāt šāda prakse tiek īstenota arī valsts iestādēs, kur vismaz piektā daļa atbilžu uz latviski vaicāto visbiežāk atskan krievu mēlē.

To secinājusi Latviešu valodas aģentūra savā jaunākajā pētījumā, ar kuru šodien tika iepazīstināti Saeimas deputāti. Pētījuma autori šādu situāciju uzskata par nenormālu.

Latviešu valodas aģentūras direktors Jānis Valdmanis:

Protams, kādreiz var būt kaut kādi īpaši gadījumi, kuru dēļ… vai kāds cilvēks patiešām ļoti cienījamos gados patiešām neprot to valodu. Bet te jau nav tas jautājums. Cilvēks ir ienācis valsts iestādē, viņš sāk sarunu, viņš savu jautājumu saka latviešu valodā. Viņam atbild krievu valodā. Nenormāli!

Latviešu valodas aģentūra vērš uzmanību, ka ieradums pāriet uz krievu valodu saziņā ar latviski runājošiem mazākumtautību pārstāvjiem nesekmē latviešu valodas apguvi un lietojumu.

Video

TOP komentāri

  • SO.
    0 0 0

    SO.

    Būtu jāuztraucas,ja nebūtu informācijas latviešu valodā, bet tagad-kārtējā kontrole keksiša dēļ, lai demonstrētu darbības imitāciju.
  • Ben

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl