Izplatās rāpuļu un čūsku slimība; iespējams, “vainīga” ir veikalos nopērkama pārtika

Komentāri

Čūsku un ķirzaku saimniekus brīdina par salmonelozes uzliesmojumu. Tiek pieļauts, ka infekcija izplatās ar saldētām pelēm, kuras tiek izmantotas rāpuļu barošanai.

Salmonelozes uzliesmojums novērots Lielbritānijā. Pagājušajā gadā ar šo infekciju tur saslima 300 cilvēku. Vairākums mājās turēja čūskas vai ķirzakas. Latvijas Zemkopības ministrija tāpēc izplatījusi brīdinājumu rāpuļu turētajiem arī Latvijā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Aija Tora

ZM Veterinārā un pārtikas departamenta pārstāve

Brīdinājums kā lūgums izskan šādu lolojumdzīvnieku turētājiem, kas tur mājās čūskas, ķirzakas, dažādu citu sugu reptiļus, ievērot personīgu higiēnu. Mazgāt rokas rokas pēc katras reizes, kad jūs pieskaraties savam lolojumdzīvniekam, kad tīrāt tā terāriju, kopjat un barojat lolojumu.

Kā skaidro speciālisti, aukstasiņu dzīvnieki lielākajā daļā gadījumu paši neslimo, bet ir salmonelozes pārnēsātāji. Tiek pieļauts, ka inficēta produkcija varētu nākt no kāda liela Eiropas piegādātāja.

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu 3

Tetovējumam ne vienmēr jābūt ar dziļu jēgu – pietiek ar to, ka tas labi izskatās uz ādas – , tomēr visai bieži tetovējumi ir cieši saistīti ar mīlestību – kur nu vēl labāku veidu, kā padarīt to mūžīgu un vienmēr paturēt pie sevis! Tetovēšanas mākslinieks Mārtiņš Kaija neatbalsta tikai vienam otra vārda iemūžināšanu uz ādas – kāpēc gan, ja viens tetovējums var izteikt pat tūkstošiem vārdu.

Lasi vēl