Izplatās rāpuļu un čūsku slimība; iespējams, “vainīga” ir veikalos nopērkama pārtika

Komentāri

Čūsku un ķirzaku saimniekus brīdina par salmonelozes uzliesmojumu. Tiek pieļauts, ka infekcija izplatās ar saldētām pelēm, kuras tiek izmantotas rāpuļu barošanai.

Salmonelozes uzliesmojums novērots Lielbritānijā. Pagājušajā gadā ar šo infekciju tur saslima 300 cilvēku. Vairākums mājās turēja čūskas vai ķirzakas. Latvijas Zemkopības ministrija tāpēc izplatījusi brīdinājumu rāpuļu turētajiem arī Latvijā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Aija Tora

ZM Veterinārā un pārtikas departamenta pārstāve

Brīdinājums kā lūgums izskan šādu lolojumdzīvnieku turētājiem, kas tur mājās čūskas, ķirzakas, dažādu citu sugu reptiļus, ievērot personīgu higiēnu. Mazgāt rokas rokas pēc katras reizes, kad jūs pieskaraties savam lolojumdzīvniekam, kad tīrāt tā terāriju, kopjat un barojat lolojumu.

Kā skaidro speciālisti, aukstasiņu dzīvnieki lielākajā daļā gadījumu paši neslimo, bet ir salmonelozes pārnēsātāji. Tiek pieļauts, ka inficēta produkcija varētu nākt no kāda liela Eiropas piegādātāja.

Itālijas virtuve! Truša gaļas ragū ar pastu un gailenēm

Itālijas virtuve! Truša gaļas ragū ar pastu un gailenēm

Šī būs klasiska ragū recepte, kuras pamatā izmantosim truša gaļa. Jārēķinās, ka ragū pagatavošana prasīs salīdzinoši ilgu laiku, taču nekā sarežģīta šī ēdiena pagatavošanā nav, un zemāk esošajā video Uģis Veits no ”Gatavo 3” to parādīs.

Lasi vēl