Izplatās rāpuļu un čūsku slimība; iespējams, “vainīga” ir veikalos nopērkama pārtika

Komentāri

Čūsku un ķirzaku saimniekus brīdina par salmonelozes uzliesmojumu. Tiek pieļauts, ka infekcija izplatās ar saldētām pelēm, kuras tiek izmantotas rāpuļu barošanai.

Salmonelozes uzliesmojums novērots Lielbritānijā. Pagājušajā gadā ar šo infekciju tur saslima 300 cilvēku. Vairākums mājās turēja čūskas vai ķirzakas. Latvijas Zemkopības ministrija tāpēc izplatījusi brīdinājumu rāpuļu turētajiem arī Latvijā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Aija Tora

ZM Veterinārā un pārtikas departamenta pārstāve

Brīdinājums kā lūgums izskan šādu lolojumdzīvnieku turētājiem, kas tur mājās čūskas, ķirzakas, dažādu citu sugu reptiļus, ievērot personīgu higiēnu. Mazgāt rokas rokas pēc katras reizes, kad jūs pieskaraties savam lolojumdzīvniekam, kad tīrāt tā terāriju, kopjat un barojat lolojumu.

Kā skaidro speciālisti, aukstasiņu dzīvnieki lielākajā daļā gadījumu paši neslimo, bet ir salmonelozes pārnēsātāji. Tiek pieļauts, ka inficēta produkcija varētu nākt no kāda liela Eiropas piegādātāja.

Tests - ko tu zini par alus vēsturi?

Tests - ko tu zini par alus vēsturi? 8

Alus plūdi Londonā – vai tas maz ir iespējams? Izpildi testu par alus vēsturi, uzzini pārsteidzošus faktus un tiec pie sertifikāta! Neizpaliks arī balva.

Lasi vēl