2 komentāri

Priekules novadā avarējušais helikopters nogāzies, jo aizķēris elektrības vadus, tā liecina izmeklētāju sākotnējā versija.

Plašāka informācija par negadījumu tiek solīta šīs nedēļas laikā, kad izmeklēšanas gaitā tiks noskaidroti precīzi notikušā cēloņi.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Kā LNT raidījumam “900 sekundes” pastāstīja Civilās aviācijas aģentūras direktors Māris Gorodcovs, šobrīd jaunākas informācijas par traģisko notikumu nav. Vienlaikus viņš apstiprina,  – vairāki aspekti liecina par to, ka helikopters ieķēries elektrības vados, taču pašlaik esot grūti un pāragri izdarīt secinājumus, vai tā bijusi pilota neuzmanība.

Māris Gorodcovs
Civilās aviācijas aģentūras direktors

To var redzēt gan no fotogrāfijām, kur var saskatīt, ka tie vadi ir pieķērušies helikoptera mastam un palikuši klāt. Gan arī to elektrolīniju var redzēt bez augšējā vada. Tāpat var redzēt, ka tie vadi atrodas uz krūmu un meža fona, kas ir ļoti bīstami un pilotam grūti saskatāmi. Šobrīd ir grūti pāragri izdarīt secinājumus, – vai tā bijusi pilota neuzmanība. Vai viņš nav spējis no tiem vadiem izvairīties. Ir pāragri izdarīt secinājumus.

Gorodcovs skaidro,  – lai noskaidrotu notikušā apstākļus, izmeklētājiem būs jāizmeklē gan negadījuma, gan arī helikopters. Tāpat viņš piebilst, ka pretēji sākotnēji izskanējušai informācijai, iespējams, viens no cietušajiem nav Polijas pilsonis. Gorodcovs min, ka saistībā ar negadījumā cietušo pilsonību, viņa rīcībā ir pretrunīga informācija, kas pašlaik vēl jānoskaidro.

Jau vēstīts, ka rallija “Liepāja” laikā svētdien, 8. oktobrī, notikušajā helikoptera avārijā gājis bojā Polijas pilsonis. Vēl trīs cilvēki ir cietuši un ievietoti Liepājas slimnīcā. Sākotnējā informācija liecina, ka viens cietušais ir Polijas pilsonis, bet divi – Latvijas pilsoņi. Transporta nelaimes gadījumu izmeklēšanas biroja direktors Ivars Gaveika LNT ziņām atzina, – ir pārsteigts par to, ka helikopters aizķēris elektrolīniju gadījumā, ja izrādīsies, ka lidaparātu vadījis Latvijas pilots. Gaveikam pašam pazīstot pilotu, eksperts to sauc par rupju cilvēcisku kļūdu tik pieredzējušam pilotam. Pagaidām gan nav vēl oficiāli apstiprināts, kurš tieši vadījis lidaparātu.

Šobrīd helikopters ir aizvests uz angāru Skultē izpētes veikšanai. Avarējušais helikopters piederējis uzņēmumam “Baltijas Helikopters”. Par notikušo ir sākts kriminālprocess.

 

TOP komentāri

 • Ainārs Vilmanis
  +2 +2 0

  Ainārs Vilmanis

  Starp lidotājiem arī ir gonšķiki,saskatās un uz priekšū.Video var redzēt,kā viņš jau agresīvi uzsāk pacelšanos.
 • Ainārs Vilmanis
  +1 +1 0

  Ainārs Vilmanis

  Tur augšā arī vajag sakarināt radarus,un arī pārvietojamos.🤔

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl