Izmeklētāja Andra Bērziņa vēlas izglītot bērnus par to, kāda rīcība ir krimināli sodāma

Pievienot komentāru
Izmeklētāja Andra Bērziņa vēlas izglītot bērnus par to, kāda rīcība ir krimināli sodāma

Bērnībā daudziem no mums ir sanācis paņemt kādu augli vai ogu no kaimiņu dārza, vai arī lielveikalos gadās vērot situācijas, kad bērns, sēžot veikala ratiņos, netīšām paņem kaut ko no apakšējiem plauktiem. Parasti šādas situācijas liek pieaugušajiem pasmaidīt, tomēr projekta “Čiekurs” autorei Andrai Bērziņai ir citas domas. 

Kad bērni sasniedz četrpadsmit gadu vecumu, viņi nereti neapzinās, ka šāda rīcība nebeigsies ar rājienu no vecākiem, bet par to var draudēt pat kriminālatbildība. Šī iemesla dēļ Andra vēlās izveidot projektu “Čiekurs”, kas palīdzēs bērniem saprast, kas ir krimināli sodāma rīcība un kā jārīkojas, ja tomēr bērns nonāk šādā situācijā. Andra vēlas pasniegt skolēniem skolās mācības par kriminālo atbildību, iekļaujot tajās dažādas spēles un aktivitātes. Nākotnē uzņēmēja vēlās izveidot arī mobilo aplikāciju spēles veidā, kas arī izglītotu bērnus par kriminālo atbildību.

Svarīgi pieminēt, ka Andra pati ir izmeklētāja un ir personīgi saskārusies ar jauniešiem, kuri, reizēm pašiem neapzinoties, izdarījuši kādu krimināli sodāmu nodarījumu un tiek sodīti.

Ja arī jums šķiet, kas šis projekts, bērniem sasniedzot 14 gadu vecumu, var palīdzēt izvairīties no krimināli sodāmu nodarījumu veikšanas – balsojiet par Andru un viņas projektu šeit!