Nepilngadīgas meitenes aicina sūtīt bildes peldkostīmos; VBTAI saskata bērnu tiesību pārkāpumu

0 Komentāru
Nepilngadīgas meitenes aicina sūtīt bildes peldkostīmos; VBTAI saskata bērnu tiesību pārkāpumu
Foto: ITAR-TASS/Scanpix

Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcija (VBTAI) uzsākusi lietvedību par sociālajos tīklos izplatītiem aicinājumiem bērniem kļūt par reklāmas modeļiem.

Aicinājumā minēts, ka nepilngadīgām meitenēm, kas vēlas būt reklāmas modeles, jāsūta savas fotogrāfijas peldkostīmā.

Sludinājums sociālās saziņas vietnē “Facebook” ticis publicēts maijā, un tajā vēstīts, ka tiek meklēti bērni – reklāmas modeļi. Sludinājumā nepilngadīgas meitenes aicinātas sūtīt savas fotogrāfijas, tostarp arī peldkostīmā. Taču šāds aicinājums uzskatāms par nelikumīgu.

VBTAI saņēmusi iesniegumu no kādas personas, tāpēc uzsākta pārbaude.

Baiba Skrabāne
VBTAI pārstāve

Saskaņā ar Bērnu tiesību aizsardzības likumu nav pieļaujama nepilngadīgo personu iesaistīšana darbībās, kurās persona tiek aicināta demonstrēt savu augumu vai tamlīdzīgi, līdz ar to, ja apstiprināsies informācija, tas būs vērtējams kā Bērnu tiesību pārkāpums.

Par šādu pārkāpumu draud administratīvā atbildība.

Bērnu tiesību aizstāvji aicina atsaukties personas, kas iesaistījušās vai sadarbojušās ar sludinājuma ievietotājiem. “Mums būtu nepieciešama jebkura informācija, kas palīdzētu identificēt šo gadījumu,” turpina Skrabāne.

Aicinājumu izplatīja uzņēmums ”Anime-san.lv”, aplūkojot mājaslapu, redzams, ka uzņēmums pārdod dažādas figūriņas, to apģērbu un aksesuārus. Dažas no figūriņām nav uztveramas viennozīmīgi.

LNT Ziņas sazinājās arī ar sludinājumā norādīto personu, kas atzina, ka tiešām tikušas meklētas meitenes uzņēmuma preču reklamēšanai, taču sludinājums vairs neesot aktīvs.

Uldis
”Anime-san.lv” pārstāvis

Šobrīd vairs nav aktuāls.

LNT Ziņas: Jūs jau atradāt?

Šobrīd vairs nemeklējam, jā, jau ir atrasti, visi ir, reklāmas projekts tur bija domāts.

LNT Ziņas: Jūs esat pārkāpuši kādas normas?

Tur skatās vēl, jo mēs to pārtraucām dēļ visa tā.

Pagaidām gan neviens cietušais vai iesaistītais šajā projektā bērnu aizstāvjiem nav atsaucies.

“Mums nepieciešama precīzāka informācija, līdz ar to aicinām sabiedrību, ja kādam ir kāda informācija, kas ļautu identificēt cietušās personas, tad informēt inspekciju par to,” norāda VBTAI pārstāve.

Informācija par konkrēto gadījumu esot nodota arī izvērtēšanai policijā.

0 Komentāru