Komentāri
Izmantojot ES atbalstu, šajā gadā bērnudārzu ēdienkartē varēs iekļaut vairāk augļu un dārzeņu
Foto: Pixabay

Izmantojot Eiropas naudu, jau šajā mācību gadā bērnudārznieku ēdienkartē varēs iekļaut vairāk augļu un dārzeņu. Taču paredzētas arī citas izmaiņas, un par tām šodien lems valdība.

Programmu “Skolas piens” un “Augļi skolai” mērķis ir mudināt bērnus ievērot sabalansētu diētu. To laikā bērni apēduši un izdzēruši tūkstošiem tonnu šo pārtikas produktu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Jaunajā mācību gadā programmas tiks apvienotas, tāpēc paredzētas arī vairākas izmaiņas. Augļus un dārzeņus par velti saņems ne tikai skolēni no pirmās līdz devītajai klasei, bet arī pirmsskolas bērni, bet ierobežotā finansējuma dēļ vidusskolēni vairs nesaņems pienu par pazeminātu cenu.

Iecerēts, ka ābolus, bumbierus, burkānus, kāļus, ķirbjus un citus augļus un dārzeņus bērni sāks saņemt no oktobra, bet pienu – no novembra.

Patlaban abām programmām kopā ik gadu paredzēti 5,6 miljoni eiro, no kuriem puse jeb gandrīz trīs miljoni ir Eiropas finansējums. Turpmākajos gados no Eiropas būs pieejami 1,3 miljoni eiro, taču Latvija varēs saņemt papildu summu, ja citas dalībvalstis neapgūs visus līdzekļus.

Itālijas virtuve! Truša gaļas ragū ar pastu un gailenēm

Itālijas virtuve! Truša gaļas ragū ar pastu un gailenēm

Šī būs klasiska ragū recepte, kuras pamatā izmantosim truša gaļa. Jārēķinās, ka ragū pagatavošana prasīs salīdzinoši ilgu laiku, taču nekā sarežģīta šī ēdiena pagatavošanā nav, un zemāk esošajā video Uģis Veits no ”Gatavo 3” to parādīs.

Lasi vēl