Komentāri
Izmantojot ES atbalstu, šajā gadā bērnudārzu ēdienkartē varēs iekļaut vairāk augļu un dārzeņu
Foto: Pixabay

Izmantojot Eiropas naudu, jau šajā mācību gadā bērnudārznieku ēdienkartē varēs iekļaut vairāk augļu un dārzeņu. Taču paredzētas arī citas izmaiņas, un par tām šodien lems valdība.

Programmu “Skolas piens” un “Augļi skolai” mērķis ir mudināt bērnus ievērot sabalansētu diētu. To laikā bērni apēduši un izdzēruši tūkstošiem tonnu šo pārtikas produktu.

Jaunajā mācību gadā programmas tiks apvienotas, tāpēc paredzētas arī vairākas izmaiņas. Augļus un dārzeņus par velti saņems ne tikai skolēni no pirmās līdz devītajai klasei, bet arī pirmsskolas bērni, bet ierobežotā finansējuma dēļ vidusskolēni vairs nesaņems pienu par pazeminātu cenu.

Iecerēts, ka ābolus, bumbierus, burkānus, kāļus, ķirbjus un citus augļus un dārzeņus bērni sāks saņemt no oktobra, bet pienu – no novembra.

Patlaban abām programmām kopā ik gadu paredzēti 5,6 miljoni eiro, no kuriem puse jeb gandrīz trīs miljoni ir Eiropas finansējums. Turpmākajos gados no Eiropas būs pieejami 1,3 miljoni eiro, taču Latvija varēs saņemt papildu summu, ja citas dalībvalstis neapgūs visus līdzekļus.

Lasi vēl