Izmaiņas likumā – pusaudžiem par pārkāpumiem piemēros audzinošo darbu!

4 komentāri
Izmaiņas likumā – pusaudžiem par pārkāpumiem piemēros audzinošo darbu!
LETA

Smēķēšana, atrašanās alkohola reibumā un klaiņošana ir biežākie pārkāpumi, kuru dēļ pusaudži izpelnās sodu un tas visibežāk ir naudas sods. Veicot izmaiņas likumā, turpmāk par administratīvo pārkāpumu pusaudžiem būs jāpiemēro audzinoši piespiedu līdzekļi.

Lai gan likums jau šobrīd paredz, ka pusaudžiem par izdarītu pārkāpumu var piemērot audzinoša rakstura piespiedu līdzekļus, vairumā jeb 95% gadījumu pusaudžus soda ar administratīvo sodu, kas galvenokārt ir naudas sods. Taču turpmāk plānots pusaudžus audzināt.

Šie grozījumi ir ļoti gaidīti, – tā uzsver Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijā. Tādējādi ir cerība bērnu uzvedību mainīt, lai tie nenonāktu uz noziedzības ceļa.

Turklāt tiek norādīts, ka administratīvo sodu var piemērot vien no 14 gadu vecuma, savukārt audzinošos piespiedu līdzekļus jau no 11 gadiem.

Speciālisti nenoliedz – visbiežāk policijas redzes lokā nonāk bērni no sociālā riska ģimenēm, tomēr pie sarkanās gaismas var pāriet jebkurš bērns un arī tas ir sodāms pārkāpums. Minētie grozījumi esot pirmais solis lielākai reformai saistībā ar bērnu likumpārkāpumu prevenciju.

Foto:

Skaties video!

TOP komentāri

 • sane
  +1 +1 0

  sane

  Ļoti atbalstu šādu ideju, bet ja pēc šāda soda nekas nemainās, tad lai soda naudu vecaki un lai tā būtu 10x lielaka nekā līdz šim, tad var būt sāks kustināt smadzenes gan vecāki, gan bērni.
 • SO.
  0 0 0

  SO.

  Pilnībā atbalstu.Un nevajag vecakiem vaimanāt par aizņemtibu darbā.Kad jānopērk burtnīcas un pildspalvas, nav darba, nav naudas, jādod pašvaldībai. Kad jāatbild par bērnu pieskatīšanu, daudz jāstrādā.Daudzi skolotāji regulāri pērk pildspalvas klasē, pēc mēneša traucins tukšs.
 • Linda

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl