Izmaiņas izjutīsim mēs visi. Pirmajā versijā atbalstīta obligātās veselības apdrošināšanas sistēma

15 komentāri
Izmaiņas izjutīsim mēs visi. Pirmajā versijā atbalstīta obligātās veselības apdrošināšanas sistēma
Edijs Pālens / LETA

Saeima ceturtdien, 5. oktobrī, pirmajā versijā atbalstīja vienu no pēdējos gados svarīgākajiem reformu likumprojektiem. Šīs izmaiņas izjutīsim mēs visi. Runa ir par jauno valsts obligātās veselības apdrošināšanas sistēmu, kurai jāaizstāj tas haoss, kas patlaban valda medicīnas nozarē. Par jauno kārtību gan joprojām ir daudz neskaidrību.

Lai arī jauno veselības aprūpes finansēšanas likumu Saeima pieņēma vienbalsīgi, opozīcija to nekautrējas kritizēt. Tajā velti meklēt, kad veselības budžets sasniegs valdības deklarētos 4% no IKP, kas novārdzinātajai nozarei papildus garantētu ap miljardu eiro.

Valdošās koalīcijas pārstāvji gan sola, ka minētais miljards būs. Svarīgi, ka taps valsts veselības apdrošināšanas sistēma, kā naudu piesaistīt un sadalīt.

Apdrošināšana nozīmē, ka pilnu veselības pakalpojumu grozu no 2019. gada saņem tikai tie, kas vai nu būs apdrošināti no valsts puses – pensionāri, skolēni, bezdarbnieki, – vai strādājošie ar darba līgumu. Visiem pārējiem, piemēram, autoratlīdzību saņēmējiem, mikrouzņēmējiem vai pašnodarbinātajiem, būs jāmaksā, lai šai sistēmā iekļūtu.

Cik daudz strādājošiem no janvāra būs jāmaksā jaunais veselības maksājums, neviens nav rēķinājis.  Visticamāk, runa ir par vairākiem simtiem tūkstošiem.  Lai arī mēneša maksājums sākotnēji nav liels, ar laiku tas pieckāršosies.

Opozīcija atgādina, ka savulaik jau viena veselības aprūpes reforma izgāzās, tāpēc ir jāatrod veids, lai liels skaits cilvēku pēkšņi nepaliktu bez daudziem veselības pakalpojumiem.

Vienu no šā sasaukuma svarīgākajiem likumiem Saeima apņēmusies pieņemt līdz decembrim.

TOP komentāri

 • Aigars Snikus
  +26 +26 0

  Aigars Snikus

  A kur garantija,ka man tiks nodrošināts pakalpojums savlaicīgi,ne 2-3mēn. laikā?😃😃😃
 • Adrianna Kalniņa
  +14 +14 0

  Adrianna Kalniņa

  Atkal kārtējais pufelis.... Lai sev algas samazina un prēmijas nogriež, kā arī beidz abzakt valsti,tad arī naudas pietiks. Sviests kaut kāds. Nesot naudas .... Protama , jācel augšā iemaksas, lai būtu ko zakt..... Jo tālāk jo trakāk....
 • Bopkac

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl