Komentāri
IZM sola celt pedagogu algas, bet konkrētu finanšu aprēķinu nav
Foto: LETA

Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) ir izstrādājusi divus iespējamos modeļus pedagogu algu celšanai, tomēr tie ir bez reāliem finanšu aprēķiniem.

Aprēķinu trūkuma dēļ Ministru prezidente Laimdota Straujuma nav izteikusies par to, vai valdība šoruden atbalstīs IZM vēlmi nākamā gada budžetā paredzēt 36 miljonus eiro jauna pedagogu atalgojuma modeļa ieviešanai un darba samaksas pakāpeniskai paaugstināšanai.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Algu celšana bija viena no prasībām, ko maijā sākumā vērienīgā protesta akcijā pieprasīja pedagogi.

Trešdien, 27. augustā, pedagogu arodbiedrība uz sarunu aicinājusi Inu Druvieti, lai jautāju par to, vai skolotāju algas tiks celtas un kad tas notiks. Skolotāji šobrīd no ministrijas gaida konkrētu informāciju par to, kā vispār turpmāk notiks pedagogu algu aprēķināšana.

Lai šogad palielinātu pedagogu algas no valsts budžeta jau ir piešķirti 1,7 miljoni eiro.

Latvijā skolotāji nereti vasaras brīvlaiku pavada, strādājot citus ar profesiju saistītus un nesaistītus darbus, vai arī profesionāli pilnveidojoties, raidījumā ”900 sekundes” atzina Zaķumuižas pamatskolas direktors Igors Grigorjevs.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl