IZM: Skolu eksāmeni jākārto tikai latviski

Komentāri

Skolēniem mazākumtautību skolās, iespējams, tiks liegta iespēja centralizētos eksāmenus kārtot krievu valodā. To paredz Izglītības ministrijas sagatavotās izmaiņas noteikumos, par kurām vēl būs jālemj valdībai.

Patlaban spēkā ir noteikumi, kas skolēniem mazākumtautību skolās ļauj izvēlēties, kādā valodā kārtot centralizētos eksāmenus, – latviešu vai krievu. Izglītības ministrija iecerējusi šo kārtību mainīt.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Ministrija atsaucas uz datiem, kas liecina, ka būtiski ir samazinājies to skolēnu skaits, kuri eksāmenus kārto krieviski. Kā skaidro Valsts izglītības satura centra vadītājs Guntars Catlaks, izmaiņu mērķis ir rūpēties par skolēnu vienlīdzīgām iespējām darba tirgū.

Guntars Catlaks
Valsts izglītības satura centra vadītājs

Šis ir, teiksim tā, solis, kas droši vien bija nobriedis jau ilgākā laikā. Un, protams, mēs visi zinām, ka Latvijā valsts valoda ir latviešu valoda. Un cilvēkiem tālākajā darba dzīvē un tālākajā izglītībā visiem būs nepieciešama latviešu valoda. Un, protams, šis solis ir ar mērķi nodrošināt visiem vienlīdzīgas iespējas.

Kā atteikšanos no krievu valodas eksāmenos vērtē Rīgā – pilsētā ar vislielāko skaitu mazākumtautību skolu?

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl