IZM: Skolu eksāmeni jākārto tikai latviski

Komentāri

Skolēniem mazākumtautību skolās, iespējams, tiks liegta iespēja centralizētos eksāmenus kārtot krievu valodā. To paredz Izglītības ministrijas sagatavotās izmaiņas noteikumos, par kurām vēl būs jālemj valdībai.

Patlaban spēkā ir noteikumi, kas skolēniem mazākumtautību skolās ļauj izvēlēties, kādā valodā kārtot centralizētos eksāmenus, – latviešu vai krievu. Izglītības ministrija iecerējusi šo kārtību mainīt.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Ministrija atsaucas uz datiem, kas liecina, ka būtiski ir samazinājies to skolēnu skaits, kuri eksāmenus kārto krieviski. Kā skaidro Valsts izglītības satura centra vadītājs Guntars Catlaks, izmaiņu mērķis ir rūpēties par skolēnu vienlīdzīgām iespējām darba tirgū.

Guntars Catlaks
Valsts izglītības satura centra vadītājs

Šis ir, teiksim tā, solis, kas droši vien bija nobriedis jau ilgākā laikā. Un, protams, mēs visi zinām, ka Latvijā valsts valoda ir latviešu valoda. Un cilvēkiem tālākajā darba dzīvē un tālākajā izglītībā visiem būs nepieciešama latviešu valoda. Un, protams, šis solis ir ar mērķi nodrošināt visiem vienlīdzīgas iespējas.

Kā atteikšanos no krievu valodas eksāmenos vērtē Rīgā – pilsētā ar vislielāko skaitu mazākumtautību skolu?

NOSAKI SAVU PEDANTISMA LĪMENI!

NOSAKI SAVU PEDANTISMA LĪMENI! 45

Tests – nosaki savu pedantisma līmeni! Iespējams, tu jau sen kaitini savus draugus un tuvākos! Pārspīlēta kārtībmīle vai Miss bardaks, to vari noskaidrot šeit.

Lasi vēl