IZM rosina prioritāri vakcinēt arī Valsts izglītības satura centra un Izglītības kvalitātes valsts dienesta darbiniekus

1 komentārs
IZM rosina prioritāri vakcinēt arī Valsts izglītības satura centra un Izglītības kvalitātes valsts dienesta darbiniekus
DMITRIJS SUĻŽICS, F64

Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) rosina piektajā prioritāri vakcinējamo grupā iekļaut arī Valsts izglītības satura centra (VISC) un Izglītības kvalitātes valsts dienesta (IKVD) darbiniekus.

IZM skatījumā, izvērtējot epidemioloģiskos Covid-19 riskus valsts valodas pārbaudes komisiju darbā, valsts valodas prasmes pārbaudes procesā iesaistīto personu, dienesta darbinieku un citu kritiski svarīgo izglītības jomas pārstāvju veselības un drošības aspektus, esot pamats papildināt vakcinējamo personu piekto grupu ar kritiski svarīgām personām izglītības jomā.

Ministrija atzīmē, ka VISC nodrošina valsts valodas prasmes pārbaudi. Pārbaudes rezultātā persona saņem valsts valodas prasmes apliecību, kas ir obligāts dokuments, lai varētu sākt darba attiecības un lai persona varētu pretendēt uz pastāvīgās uzturēšanās atļaujas iegūšanu. Tāpat apliecība nepieciešama, lai persona varētu pretendēt uz Eiropas Savienības pastāvīgā iedzīvotāja statusa saņemšanu.

IZM norāda, ka pārbaudes ir jānodrošina aptuveni 24 vietās dažādos Latvijas reģionos. Katrā no pārbaudes vietām ir jānokļūst minimums trim komisijas locekļiem, kuru skaitā neietilpst automašīnas vadītājs. Pārbaudes tiek nodrošinātas dažādu iestāžu telpās, kurās notiekot arī citi pasākumi. Ņemot vērā, ka pārbaudē pakalpojuma sniedzēji un pakalpojuma saņēmēji ir savstarpēji svešas personas, šo pārbaužu komisiju locekļus esot nepieciešams vakcinēt prioritāri.

Savukārt par IKVD ministrija skaidro, ka viena no tā funkcijām ir kontrolēt izglītības procesu izglītības iestādēs. Lai minēto funkciju nodrošinātu, dienesta darbiniekiem ir tiesības apmeklēt jebkuras izglītības iestādes telpas un citas telpas, kas saistītas ar izglītības procesa norisi, kā arī veikt pārbaudes izglītības iestādēs uz vietas.

Ņemot vērā, ka patlaban izglītības process ir atļauts daļēji klātienē, dienesta darbiniekiem, lai pārbaudītu un kontrolētu, vai izglītības process notiek atbilstoši normatīvo aktu prasībām, tai skaitā epidemioloģisko normu prasībām, ir jāveic pārbaudes uz vietas izglītības iestādēs, tāpēc arī viņi esot jāvakcinē paātrināti, uzskata ministrija.

Tikmēr valdība piektdien, 23.aprīlī, lēma prioritāri vakcinējamo pret Covid-19 sarakstā iekļaut 177 Valsts vides dienesta (VVD) darbiniekus.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija norāda, ka sarakstā ir iekļauti vides aizsardzības sektoram kritiski svarīgie darbinieki.

Sarakstā ir gan VVD Centrālās struktūrvienības, gan Reģionālo vides pārvalžu un Radiācijas drošības centra darbinieki.

Jau ziņots, ka šonedēļ Latvijā sākta operatīvo dienestu un valsts pārvaldes kritisko funkciju nodrošinošo darbinieku vakcinācija pret Covid-19.

Otrdien ar veselības ministra Daniela Pavļuta (AP) rīkojumu tika atvērta jauna prioritārā grupa vakcinācijai pret Covid-19 – pārējie izglītības iestāžu darbinieki, kuri, veicot darba pienākumus, ir ciešā saskarē ar izglītojamajiem, kā arī operatīvie dienesti un valsts darbības nepārtrauktībai kritisko funkciju darbinieki.

Šajā prioritārajā grupā ietilpst operatīvo dienestu darbinieki, tostarp valsts un pašvaldību policisti, kā arī robežsardzes un Valsts ieņēmumu dienesta operatīvie darbinieki. Šajā grupā iekļaujas arī muitnieki un Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta darbinieki, kā arī ieslodzījuma vietu pārvaldes un Valsts probācijas dienesta darbinieki, Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja darbinieki un Nacionālie bruņotie spēki, kā arī Zemessardze.

Vienlaikus šajā grupā ietilpst arī kritiski svarīgie energoapgādes un informācijas un komunikācijas tehnoloģiju komersanti, kā arī Saeimas kritiski svarīgie darbinieki kopā ar Latvijas Bankas un tirgus uzraudzības iestāžu kritiski svarīgajiem darbiniekiem. Tāpat šajā grupā ietilpst satiksmes nozares un kultūras jomas kritiski svarīgie un mediju pārstāvji.

Tāpat šajā grupā iekļaujas vides aizsardzības sektoram kritiski svarīgie darbinieki, bāriņtiesu, sociālo dienestu un sociālās aprūpes centru kritiski svarīgie darbinieki, kā arī psihologi, kuri, veicot darba pienākumus, nonāk ciešā saskarē ar klientiem.

Piektajā prioritārajā grupā ietilpst arī kritiski svarīgie ūdenssaimniecību darbinieki un zinātniskie darbinieki, kuri strādā ar koronavīrusiem un citiem patogēniem vīrusiem, kā arī eksperimentālajiem dzīvniekiem, vai izstrādā jaunas vakcīnas.

1 komentārs