IZM negrib maksāt algas kultūras izglītības darbiniekiem

Komentāri

Kultūras izglītības darbinieki vērsīsies pie Ministru prezidenta ar lūgumu apstādināt jauno pedagogu algu reformu. Šādu lēmumu trešdien, 11. maijā, pieņēma Kultūras darbinieku arodbiedrību federācija pēc tikšanās ar izglītības ministru Kārli Šadurski un kultūras ministri Daci Melbārdi.

Saskaņā ar jauno pedagogu darba samaksas modeli Kultūras ministrijai pašai jāmeklē finansējums mākslas, mūzikas un dejas profesionālas ievirzes pedagogu darba samaksas segšanai. Iepriekš šo naudu kultūras izglītībai iedalīja no Izglītības un zinātnes ministrijas budžeta. Kā trešdien skaidroja izglītības ministrs Kārlis Šadurskis, ministrija var atrast naudu tikai vispārizglītojošo skolu pedagogu algu palielināšanai līdz 680 eiro par likmi. Lai reformu īstenotu šogad, papildus nepieciešami 9 miljoni eiro, bet nākamgad – vēl 27 miljoni. Savukārt, lai palielinātu algu kultūras izglītības pedagogiem, nepieciešami vēl 4,5 miljoni eiro, kuru Kultūras ministrijai neesot. Kultūras darbinieki kategoriski iebilst pret šādu nevienlīdzību un draud ar protesta akcijām.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Kultūras darbinieku arodbiedrību federācija pieprasa vai nu pacelt algas visiem pedagogiem, vai piebremzēt ar reformu, kamēr netiks atrisināts jautājuma par naudas sadalījumu starp ministrijām.

Video

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl