IZM cer, ka sporta pasākumos varēs turpināt atskaņot Latvijas himnas saīsināto versiju

1 komentārs

Izskan dažādi viedokļi par to, kādam jābūt pareizam Latvijas himnas atskaņojumam publiskos pasākumos.

Trešdien, 1. novembrī, himnas izpildījumu īpaši sasauktā Zinātņu akadēmijas konsīlijā vērtēja diriģenti, zinātnieki, citi eksperti un atbildīgo valsts institūciju pārstāvji. Satraukumu radījis mūziķu novērotais, ka orķestri mēdz izmantot nepareizas himnas notis, tāpat himnu mēdz izpildīt solisti, kuri tam neesot atbilstoši sagatavoti.

Daudz kritikas konsīlijā izpelnījās tas, ka sporta pasākumos nereti skan Latvijas himnas saīsinātā versija, kas esot necienīgi. Tomēr Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) pārstāvis diskusijā norādīja, ka tomēr būtu jāsaglabā iespēja izpildīt ”Dievs, svētī Latviju” saīsinātā veidā.

Edgars Severs
IZM valsts sekretāra vietnieks

Es ļoti ceru, ka arī nākotnē mēs varēsim turpināt šo saīsināto versiju. Mums ir jāapzinās, ka šai saīsinātajai versijai ir jābūt pareizi atskaņotai un ieskaņotai, kas nozīmē, ka mēs pirmo daļu izpildām vienreiz un otro vienreiz. Es piekrītu ekspertiem, ka šo otro daļu būtu jāatkārto divreiz, jo tas ir emocionāls pacēlums. Attiecībā uz sporta pasākumiem ir samērā stingra reglamentācija, – cik ilgs laiks šīm lietām ir atvēlēts. Ja tas notiek ar cieņu un atbilstošā mākslinieciskā līmenī, tad būtu arī turpmāk jāsaglabā iespēja atskaņot šo īso variantu.

Konsīlija rezultāti tiks apkopoti un nodoti valsts atbildīgajām institūcijām, ekspertiem un sabiedrībai.

1 komentārs