Izlemj Straupes pils likteni! To bez maksas pārņems Pārgaujas novada dome

Komentāri
Izlemj Straupes pils likteni! To bez maksas pārņems Pārgaujas novada dome
Kā LNT Ziņām norādīja Pārgaujas novada vadītājs, pašvaldība esot gatava uzņemties pārvaldīt visus jaunos īpašumus, lai gan vēl nav skaidrs, no kādiem fondiem tieši tiks rekonstruēta Straupes pils. (f64)

Trešdien, 6. decembrī, Veselības ministrija vienojusies ar Pārgaujas novada domes priekšsēdētāju, ka pašvaldība bez samaksas pārņems Straupes pils un slēdzamās Straupes narkoloģiskās slimnīcas vēl citus 13 nekustamo īpašumu apsaimniekošanu tuvākajā apkārtnē.

Ar laiku tie visi pāries pašvaldības īpašumā, un Veselības ministrija par tiem neprasa finansiālu atlīdzību.

Kā LNT Ziņām norādīja Pārgaujas novada vadītājs, pašvaldība esot gatava uzņemties pārvaldīt visus jaunos īpašumus, lai gan vēl nav skaidrs, no kādiem fondiem tieši tiks rekonstruēta Straupes pils. Vents arī pauda cerību, ka izdosies saglabāt atkarīgo jauniešu rehabilitācijas centru “Saulrīti”, kas izvietoti vienā no 14 īpašumiem.

Lai arī formāli arī šis centrs ar 1. janvāri tiks slēgts, jo Veselības ministrija lauž līgumu par telpu izmantošanu, tomēr centra darbinieki ir nodibinājuši biedrību un kā neatkarīga institūcija startējusi Labklājības ministrijas sociālo pakalpojumu konkursā.

Ja iznākums būs pozitīvs, tad Pārgaujas novada dome kā ēkas jaunais īpašnieks ļaus rehabilitācijas centram palikt esošajās ēkās. Tiesa gan, janvārī būs pakalpojuma sniegšanas pārrāvums šo pārmaiņu dēļ.

Taču ir risks, ka centra darbinieku jaundibinātā biedrība var neiegūt LM iepirkumu, jo jau pirmajā iepirkuma konkursā novembra beigās”Saulrītu” piedāvājums tika noraidīts telpu neskaidrības dēļ.

Jau vēstīts, ka Veselības ministrija lēmusi slēgt Straupes narkoloģisko slimnīcu, funkciju pārceļot uz Strenču psihoneiroloģisko slimnīcu, līdz ar to arī visas ar Straupes slimnīcu saistītie nekustamie īpašumi Straupes apkārtnē kļūst tukši un bez Veselības ministrijas finansējuma to uzturēšanai. Veselības ministrija nebija apsvērusi domu ne Straupes pili, ne citus īpašumus pārdot izsolē.

Plašāk par šo skatieties LNT Ziņās plkst. 20!

Lasi vēl