Komentāri
Izlaidumus lielākā daļa jauniešu svinēs ģimenes lokā
Foto: LETA

Izlaiduma svinēšanā Latvijas iedzīvotāji dod priekšroku kopīgām pusdienām vai vakariņām ģimenes lokā mājās – tā norādījuši 70% aptaujas dalībnieku, kas piedalījās SIA Maxima Latvija veiktajā aptaujā.

Teju 87% respondentu atzīst, ka neatņemama svētku galda sastāvdaļa ir kūka vai torte, un gandrīz puse jeb 48% to iegādājas veikalā, nevis gatavo paši.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Katrs piektais jeb 22% norādījuši, ka tieši medus kūka ir ģimenē iecienītākā, kurai seko biezpiena kūka, kā atzīmējuši vairāk nekā 19% respondentu, un siera kūka – vairāk nekā 14% respondentu.

Savukārt Maxima Latvija veikalos starp pārdotākajām tortēm pagājušajā gadā ierindojas torte Piena lāse, banānu torte, ogu-šokolādes torte, Skudru pūznis, olu liķiera torte, kā arī aptaujas dalībnieku favorīts – medus torte.

Lai arī kūkas un tortes kā neatņemama svētku galda sastāvdaļu norādījuši vairums respondentu, daudzi atzīmē, ka uz galda noteikti ir jābūt arī gaļas ēdieniem (gandrīz 35% respondentu), augļiem (vairāk nekā 32%) un rasolam (teju 22%).

Taujāti par to, kā kūka vai torte nonāk uz svētku galda, teju puse respondentu (vairāk nekā 48%) norādījuši, ka visbiežāk iegādājas to veikalā jau gatavu, gandrīz 32% aptaujāto saldo cienastu gatavo paši, bet tikai nedaudz vairāk kā 13% respondentu kūkas un tortes parasti pasūta konditorejā.

Svētku laikā saražotais apjoms, salīdzinot ar ikdienu, divkāršojas vai pat trīskāršojas, atzīmē Maxima Latvija pārstāvji. Saražotais apjoms ir atkarīgs arī no tā, kādā dienā ir svētki, kādi ir laikapstākļi un cik svētkos ir brīvdienu.

Aptauja par izlaidumu svinēšanas paradumiem bija izvietota Maxima Latvija mājaslapā laika posmā no 25. maija līdz 2. jūnijam, un tajā kopumā piedalījās 1772 respondenti.

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

Vasara šogad Latvijā nav bijusi tā svelmainākā, taču tas nenozīmē, ka Taviem matiem nav nepieciešama īpaša – vasaras sezonas – kopšana. Galvasrota jāpasargā gan no ultravioletā starojuma, gan vēja ietekmes. Aplūko ekspertu ieteikumus – kādus produktus labāk izmantot, lai sasniegtu vislabāko rezultātu!

Lasi vēl