Izlaidumu laiks ir sācies! Pirmie 20 ķīniešu skolēni RTU svin izlaidumu

0 Komentāru

Skolās un augstākajās mācību iestādēs sācies izlaidumu laiks. Piektdien, 15. jūnijā, svētki bija arī pirmajiem 20 ķīniešu skolēniem, kas šogad pabeidza mācību gadu Rīgas Tehniskajā universitātē (RTU).

Pekinas valdības finansētā projekta ietvaros ķīnieši Rīgā mācījās latviešu valodu. Gada laikā neviens no skolēniem nav atbiris. Tomēr latviešu valodas sekmes esot ļoti dažādas. Tās ceturtdien tika pārbaudītas īpašā eksāmenā, kurā piedalījās arī Valsts valodas centra pārstāvji. Visvairāk priecājās tie skolēni, kas saņēma augsto B un pat B2 novērtējumu.

Minjižuo Vana
skolniece no Ķīnas

Mani vecāki jau sen prasīja par šo sertifikātu. Viņi ļoti priecājas. Varbūt man arī būs jānokārto Valodas centrā, lai saņemtu īsto B2 sertifikātu, bet es jau esmu ļoti apmierināta par šo rezultātu.

Tagad uz gadu jaunieši atgriezīsies Pekinā, lai pabeigtu vidusskolu. Viņiem līdzi tur dosies arī latviešu valodas skolotāji. Bet, saņemot atestātu, lielākā daļa atkal plāno atgriezties Rīgā, lai stātos RTU un iegūtu ķīniešu-angļu-latviešu valodu tulka specialitāti.

0 Komentāru