Izkaides vietu apmeklētājiem aicina veikt HIV testus

0 Komentāru
Izkaides vietu apmeklētājiem aicina veikt HIV testus
Foto: Flickr / Jirka Matousek

Izklaides vietu apmeklētājus aicina veikt HIV un C hepatīta eksprestestu. Divu nedēļu garumā vairākas iecienītas izklaides vietas kļūst par informācijas nesējiem, piedāvājot gan bezmaksas prezervatīvus, gan bukletus.

No pirmdienas vairākās iecienītās izklaides vietās apmeklētājiem, baudot kokteiļus, būs jādomā arī par HIV izplatību. Redzamā vietā, gluži kā ledenes, no trauciņa varēs paņemt prezervatīvus un informatīvus materiālus. Ar šo akciju plānots pievērst sabiedrības uzmanību un iesaistīt HIV kampaņā.

“Pie mums ir informatīvais plakāts, cilvēkiem ir iespēja paņemt bezmaksas prezervatīvus un informācijas bukletu par to kampaņu, un arī cilvēki sevi var pasargāt no inficēšanās ar HIV, mēs esam publiska vieta, labi apmeklēta, un mēs uztveram, ka tā ir arī mūsu atbildība aicināt cilvēkus domāt par savu veselību,” teic Kaņepes kultūras centra vadītāja Liene Jurgelāne.

Foto:

Slimību profilakses un kontroles centrs akcijā piekritušas iesaistīties 14 populāras izklaides vietas, tostarp Kaņepes kultūras centrs, Just Bārs Rīgā, kā arī izklaides vietas Valmierā, Jelgavā, Liepājā un citviet.

“Veselības veicināšanas departamenta direktore (šīs ir vietas, kur pulcējas jauni cilvēki, un, tā kā jauni cilvēki arī ir HIV infekcijas riska grupā, visvairāk šo gadījumu ir no 18-49 gadiem, tad mēs arī, izmantojot šo izklaides vietu atsaucību, šādā veidā vēlamies atgādināt par iespēju pasargāt savu veselību,” saka Veselības veicināšanas departamenta direktore Ilze Straume.

Tiesa gan, uzrunātas tika daudz vairāk izklaižu vietu, taču, visticamāk, dažādu aizspriedumu dēļ no šādas iespējas atteikušies. Pēdējo gadu statistika liecina, ka visbiežāk HIV infekcija Latvijā tiek iegūta heteroseksuālu dzimumkontaktu ceļā. Šīs nedēļas laikā daudzviet ir iespējams veikt anonīmus HIV un C hepatīta eksprestestus.

Skaties video:

0 Komentāru