Izglītības vadītāju asociācijas prezidents: Mazo skolu problēmas nevar attiecināt uz visu Latviju

0 Komentāru

Mazo skolu problēmas nevar attiecināt uz visu Latviju, līdz ar to nevar teikt, ka visās skolās ir problēmas ar atalgojumu, šādu viedokli trešdien, 20. martā, intervijā LNT raidījumam “900 sekundes” pauda Latvijas Izglītības vadītāju asociācijas prezidents, Siguldas Valsts ģimnāzijas direktors, “Visu Latvijai”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK biedrs Rūdolfs Kalvāns.

Kalvāns stāstīja, ka Siguldas Valsts ģimnāzijas skolotāji nav īpaši motivēti piedalīties pedagogu protesta akcijās, jo viņu atalgojums ir gana adekvāts.

Asociācijas vadītājs gan atzina, ka citviet pamatojums protestēt ir, jo Siguldas piemēru nevar attiecināt uz visu Latviju, tāpat kā uz visu valsti nevar attiecināt mazo skolu piemērus.

Kalvāns piekrita, ka nesakārtots skolu tīkls, nepietiekams skolēnu skaits un līdz ar to arī mazas skolotāju slodzes ir iemesls tam, kāpēc daudzviet skolotāju algas ir zemas.

Ģimnāzijas direktors uzsvēra, ka pēdējos piecus līdz septiņus gadus ir jūtams izteikts pedagogu trūkums pedagoģijā.

Kā ziņots, šorīt pie Saeimas notiek Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) organizēta protesta akcija, kurā aptuveni 2000 pedagogu pieprasa iepriekš apstiprinātā darba samaksas pieauguma grafika izpildi.

0 Komentāru