44 komentāri

Apkopoti vidusskolu centralizēto eksāmenu rezultāti, un aina ir ļoti kritiska, skolēnu zināšanas vājas ir matemātikā, latviešu valodā, vēsturē, arī angļu valodā. Visbēdīgāk sokas eksaktajās zinībās. Izglītības ministrs Šadurskis spriež, ka, neīstenojot izglītības nozares reformas, naivi cerēt uz sekmju uzlabošanos.

Eksāmenus šogad kārtoja vairāk nekā 18 000 vidusskolēnu, un kopumā sekmes lielākajā daļā priekšmetu ir zemākas nekā pērn.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Matemātikā, latviešu valodā, vēsturē, angļu valodā – šie ir problemātiskākie priekšmeti. Izglītības ministrs visvairāk satraucies tieši par matemātikas rezultātiem. Vairāk nekā 200 skolēnu matemātikas eksāmenā nav sasnieguši pat 5% robežu.

“Ja mēs skatāmies pēdējos 3 gadus, tur ir krītoša tendence. Iespaids rodas, ka esam lejupejošā līknē. Šogad rezultāts matemātikā vidēji ir 34,9. Nu, es aicinu katru padomāt, kas tas ir 10 ballu skalā. Pirmā sekmīgā atzīme ir 4. Tātad aptuveni puse mums ir nesekmīgi,” saka Šadurskis.

Viņa ieskatā, eksāmenu rezultāti esot skaidrs pierādījums, ka izglītības nozares reformu īstenošanā vairs nedrīkst atlikt. Ministrs pie sliktajiem rezultātiem vaino arī pašvaldības, kas arī pēc likuma esot atbildīgas par izglītības kvalitāti. “Ir pēdējais brīdis domāt par izglītības kvalitāti, instrumentiem tās celšanai,” aicina Šadurskis.

Katru gadu kāds no absolventiem ir neapmierināts ar eksāmenu rezultātiem un tos pārsūdz. Vismaz pagaidām Valsts satura un eksaminācijas centrā neviens vēl nav sūdzējies. No sertifikātu izsniegšanas brīža skolēniem ir mēnesis laika, kad viņi var iesniegt apelācijas, tās tiks izskatītas. Plašāku analīzi par eksāmenu rezultātiem VISC sola sniegt nākamnedēļ.

TOP komentāri

 • Gundega Rozenberga
  +6 +6 0

  Gundega Rozenberga

  Nu ko lai saka.... Varbūt lai ministrs pamēģina uzrakstīt tos visus valsts eksāmenus, paskatīsimies,kā viņam būtu
 • Una Blaumane
 • Inga Blankveina
  +4 +4 0

  Inga Blankveina

  Varbūt beidzot kāds sapratīs, ka izglītības sistēma jāmaina.....nevis tikai par algām jārunā.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl