Izglītības ministrs sašutis par vidusskolēnu sliktajiem eksāmenu rezultātiem; vissliktākās atzīmes – matemātikā

44 komentāri

Apkopoti vidusskolu centralizēto eksāmenu rezultāti, un aina ir ļoti kritiska, skolēnu zināšanas vājas ir matemātikā, latviešu valodā, vēsturē, arī angļu valodā. Visbēdīgāk sokas eksaktajās zinībās. Izglītības ministrs Šadurskis spriež, ka, neīstenojot izglītības nozares reformas, naivi cerēt uz sekmju uzlabošanos.

Eksāmenus šogad kārtoja vairāk nekā 18 000 vidusskolēnu, un kopumā sekmes lielākajā daļā priekšmetu ir zemākas nekā pērn.

Matemātikā, latviešu valodā, vēsturē, angļu valodā – šie ir problemātiskākie priekšmeti. Izglītības ministrs visvairāk satraucies tieši par matemātikas rezultātiem. Vairāk nekā 200 skolēnu matemātikas eksāmenā nav sasnieguši pat 5% robežu.

“Ja mēs skatāmies pēdējos 3 gadus, tur ir krītoša tendence. Iespaids rodas, ka esam lejupejošā līknē. Šogad rezultāts matemātikā vidēji ir 34,9. Nu, es aicinu katru padomāt, kas tas ir 10 ballu skalā. Pirmā sekmīgā atzīme ir 4. Tātad aptuveni puse mums ir nesekmīgi,” saka Šadurskis.

Viņa ieskatā, eksāmenu rezultāti esot skaidrs pierādījums, ka izglītības nozares reformu īstenošanā vairs nedrīkst atlikt. Ministrs pie sliktajiem rezultātiem vaino arī pašvaldības, kas arī pēc likuma esot atbildīgas par izglītības kvalitāti. “Ir pēdējais brīdis domāt par izglītības kvalitāti, instrumentiem tās celšanai,” aicina Šadurskis.

Katru gadu kāds no absolventiem ir neapmierināts ar eksāmenu rezultātiem un tos pārsūdz. Vismaz pagaidām Valsts satura un eksaminācijas centrā neviens vēl nav sūdzējies. No sertifikātu izsniegšanas brīža skolēniem ir mēnesis laika, kad viņi var iesniegt apelācijas, tās tiks izskatītas. Plašāku analīzi par eksāmenu rezultātiem VISC sola sniegt nākamnedēļ.

44 komentāri