Izglītības ministrija un Latvijas Studentu apvienība apspriež augstskolu pārvaldības modeļa maiņu

0 Komentāru

Izglītības un zinātnes ministrijas vadība ceturtdien tikās ar Latvijas Studentu apvienību, lai apspriestu augstskolu pārvaldības modeļa maiņu.

Plāns tajās veidot padomes joprojām aktuāls, taču jautājumu pagaidām ir vairāk nekā atbilžu. Piemēram, cik cilvēku varētu būt augstskolu padomēs, kā tos iecels un ko tie pārstāvētu. Tas ir svarīgi, jo padome lems par augstāko mācību iestāžu stratēģiju, sekos mērķu un uzdevumu izpildei, kā arī domās par finansējuma piesaisti.

Citu valstu pieredze liecina, ka atkarībā no universitātes lieluma, padomes locekļu skaits var sasniegt pat 50 cilvēkus, arī to izveides kārtība atšķiras. Ministrijā uzskata, ka valstij nebūtu jādefinē konkrēts padomes veidošanas modelis, bet jāvienojas par to veidošanas principiem.

“Ja runā par Rīgas Stradiņa Universitāti, tad tur galvenais spēlētājs ir valsts klīniskās universitātes slimnīcas, līdz ar to valsts slimnīcu pārstāvjiem būtu jābūt padomēs. Ja runājam par Rīgas Tehnisko universitāti, kas galvenokārt gatavo inženierus, tur būtu pārstāvji no industrijas. Skaidrs, ka Latvijas Universitātes gadījumā, kur ir tik daudz tematiskās jomas, un pētniecība tiek nodrošināta visās nozaru grupās, šīs padomes, visticamāk, būs plašākas,” saka Izglītības ministrijas valsts sekretāra vietnieks Dmitrijs Stepanovs.

Studentus satrauc jautājumi par to, kas būs padomju dalībnieki, kāda būs to atbildība.

0 Komentāru