Komentāri

Vairums skolēnu trešdien, 31. maijā, saņēma liecības, un viņiem sācies vasaras brīvlaiks. Tikmēr Izglītības ministrijā aktīvi prāto, kā uzlabot eksāmenu drošību skolās.

Otrdien, 30. maijā, noplūda matemātikas eksāmena uzdevumi, pirms tam – domrakstu temati latviešu valodā. Ministrijā jau padomā vairāki varianti, tostarp plānots atteikties no uzdevumu nogādāšanas mācību iestādēs rakstveidā un skolu aprīkošana ar videonovērošanu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

9. klases matemātikas eksāmena uzdevumu noplūde notikusi skolā ar krievu mācību valodu. Kamēr notiek izmeklēšana, ministrs Kārlis Šadurskis neko sīkāk nekomentēja, vien piebilda, ka tas noticis brīdi, kad mācību iestādē uzdevumus kopēja.

Tagad ministrijā domā, kā nākotnē šādas noplūdes padarīt par ja ne neiespējamām, tad ārkārtīgi sarežģīti īstenojamām. Plānots pilnībā atteikties no uzdevumu nogādāšanas skolās rakstveidā un aploksnēs. Tā vietā – eksāmenu uzdevumi būtu pieejami tikai interneta vidē. Katrai skolai izsniegtu savu pieejas paroli.

Kārlis Šadurskis

Kārlis Šadurskis
izglītības ministrs

Daļa uzdevumu varētu būt atslēdzami aptuveni stundu pirms eksāmena sākuma. Tajā brīdī skolēni jau sēž klasē vai zālē un raksta eksāmena pirmo daļu, ko projicē uz ekrāna. Pēc tam ķeras klāt otrai daļai.

Ministrs arī neizslēdz, ka, drošības labad, eksāmena laikā skolās varētu ierīkot videonovērošanu. Šadurska partijas biedre, Saeimas Izglītības komisijas vadītāja Ilze Viņķele pilnībā atbalsta eksāmenu digitalizēšanu, taču novērošanai ir pret.

Šadurskis gan aizstāv videonovērošanu, piebilstot, ka izmaksas nebūtu pārāk lielas. Esot variants eksāmenu, ka skolēni brauc eksāmenus kārtot uz tām skolām, kur uzliktas kameras. Izmaiņas eksāmenu norisē ieviesīs nākamgad, un sistēmas pilnveidošanai varētu piesaistīt arī Eiropas naudu.

Lasi vēl