Komentāri
Izglītības ministrijai ir padomā vairāki veidi, kā nākotnē uzlabot eksāmenu uzdevumu drošību
LETA

Izglītības ministrijai ir padomā vairāki scenāriji, kā nākotnē uzlabot eksāmenu uzdevumu drošību, to Saeimā akcentēja Izglītības ministrijas vadošās amatpersonas.

Šopavasar tika nopludināti latviešu valodas domraksta temati, matemātikas un vēstures eksāmena uzdevumi. Viens no variantiem paredz eksāmenu darba lapās iestrādāt skolu identifikācijas zīmes, lai noplūdes gadījumā ātrāk atrastu vainīgo.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Par vismaz desmit gadus nepieredzēto, vērienīgo eksāmenu uzdevumu noplūdi Saeimas Izglītības komisijas deputāti vēlējās iztaujāt nozares ministru Kārli Šadurski. Aizbildinoties ar aizņemtību, ministrs neieradās. Valsts Izglītības satura centra vadītājs deputātiem skaidroja, ka vājais posms esot eksāmena diena, divas stundas, kad skolas drīkst atvērt eksāmena uzdevumus un tos izdrukāt. Patlaban ministrijā tiek apspriesti vairāki varianti, kā nākamgad uzlabot eksāmenu drošību.

Guntars Catlaks
Valsts izglītības satura centra vadītājs

Noteikti tas, kas mainīsies nākamgad, lejupielādējot materiālus, būs nosakāms, kuras skolas materiāls tas ir. Tātad, ja būs noplūde, būs zināms, kura skola tā ir. Domājam par monitoringu, par videokameru iespējamu uzstādīšanu materiālu kopēšanas un pavairošanas vietās. Bet arī tas prasa ļoti nopietnus finansiālus ieguldījumus.

Izglītības ministrijas pārstāvji noraidīja sēdē izskanējušo ideju atjaunot pirms daudziem gadiem eksistējušo praksi, kad eksāmena uzdevumus diktēja tiešraidē televīzijā. Ministrijā arī gudro, kā eksāmenu uzdevumu kopēšanas un pavairošanas telpās ierobežot skolotāju un skolu darbinieku iespējas izmantot viedierīces.

Andis Geižāns
Izglītības ministra biroja vadītājs

Jebkura bilde, kas fotografēta ar telefonu, aplido Latviju burtiski dažās sekundēs. Mēs sekosim 21. gadsimta izaicinājumiem un domāsim, kā striktāk ierobežot mobilo telefonu izmantošanas iespējas.

Tikmēr šopavasar noplūdušo eksāmenu kriminālprocesos policija turpina izmeklēšanu, aizturēto joprojām nav.

Video!

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl