Izglītības ministrija lūdz pārbaudīt RPIVA darbiniekiem piešķirto dāsno prēmiju likumību

3 komentāri

Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmija (RPIVA) pirms tās likvidēšanas pamanījusies radīt skandālu. Atklājies, ka tā saviem darbiniekiem prēmijās izmaksājusi 1,4 miljonus eiro.

Lai lūgtu izvērtēt prēmiju izmaksu likumību, Izglītības ministrijas vadība ir vērsusies Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā (KNAB), kā arī Ģenerālprokuratūrā.

Izglītības ministrijā atklāj, ka starp RPIVA vadību un arodbiedrību bijis noslēgts koplīgums, kas paredzēja, ja dibinātājs reorganizē vai likvidē RPIVA, tad augstskolas darbinieki saņem naudas balvas vienas mēnešalgas apmērā par katru nostrādāto gadu. Lielākā prēmijas apmērs bijis 35 tūkstoši eiro, bet akadēmijas rektorei Dainai Voitai izmaksāti 25 tūkstoši eiro, norāda ministrijā.

Kārlis Šadurskis

Kārlis Šadurskis
izglītības un zinātnes ministrs

Tā kā šīs naudas balvas ir izmaksātas proporcionāli nostrādātam laikam, tad tas vairāk pēc formas līdzinās atlaišanas pabalstam, bet tam nav iemesla, jo RPIVA darbinieki saglabā darbu Latvijas Universitātē. Es atgādinu vēlreiz – tā ir valsts augstskola. Lai tiesībsargājošās iestādes to vērtē no juridiskā viedokļa, no morāliskā viedokļa man tas ir absolūti nepieņemami.

Prēmijas gan nav maksātas no valsts piešķirtās naudas augstskolai, bet no akadēmijas pašas ieņēmumiem – tostarp studentu maksājumiem par savām studijām. Izglītības ministrijā uzskata, ka valsts finansētās augstskolas administrācijai nebija tiesību ar savu arodbiedrību šādu koplīgumu parakstīt, tāpēc ministrija ir vērsusies KNAB un Ģenerālprokuratūrā.

Šadurskis piebilda, ka rektore Voita ir zaudējusi ministra uzticību. TV3 Ziņām ar Voitu neizdevās sazināties. Viņas preses pārstāve norādīja, ka rektore patlaban ir atvaļinājumā. Jau ziņots, ka valdība ir nolēmusi RPIVA pievienot Latvijas Universitātei.

TOP komentāri

 • Pfffff
  +1 +1 0

  Pfffff

  "Saglabā"!?!! Melot nevajag. ;) Nepietiks plānotās naudiņas LU parādu dzēšanai?! Žēl gan. :D
 • Lunačarskis
  0 0 0

  Lunačarskis

  Ko jaunie studenti var iemācīties no kleptomāniem parazītiem pasniedzējiem.
 • Laine Subotiallo
  0 0 0

  Laine Subotiallo

  Un pecak mes varetu parskatit iglitibas ministra dasnas premijas?

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl