Izglītības ministrija apkopos datus par augstskolu absolventiem

0 Komentāru

Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) apņēmusies regulāri monitorēt, cik kvalitatīvi strādā Latvijas augstskolas, tostarp, vai absolventi pēc studiju beigšanas spēj atrast darbu un arī labi nopelnīt. 

Šobrīd informāciju par to, ko absolventi dara pēc studiju programmu beigšanas, apkopo pašas augstskolas, bet turpmāk tas notiks centralizēti. Tas nozīmē, ka vidusskolu beidzējiem pirms studiju sākšanas jau būs skaidrs, piemēram, vai viņiem nozarē būs iespējams atrast darbu, cik daudz viņi vidēji varēs nopelnīt.

Pirmais ziņojums būs pieejams jau šā gada beigās, un tas varētu likt vērtēt atsevišķu studiju programmu lietderību, neizslēdz IZM pārstāve Dace Jansone.

Dace Jansone
IZM Augstākās izglītības, zinātnes un inovāciju departamenta direktora vietniece augstākās izglītības jomā

Ja students izvēlas studiju programmu, tad viņš sagaida, ka pēc tam viņam būs atbilstošā līmenī, atbilstošā nozarē iespēja strādāt. Ja absolventu gaitas uzrāda, ka šādas iespējas nav, tad tas ir jautājums par šīs studiju programmas lietderību.

Latvijas augstskolas šobrīd neatrast starp labākajām pasaulē. Atsevišķos starptautiskajos reitingos spēj iekļūt vien trīs mūsu universitātes – Rīgas Tehniskā universitāte, Latvijas Universitāte un Rīgas Stradiņa universitāte, bet arī tās krietni atpaliek no kaimiņvalstu – Lietuvas un īpaši Igaunijas augstskolām.

0 Komentāru