Izglītības ministrei skolotāju pieteiktais streiks bijis pārsteigums

Komentāri

Skolotāji tomēr streikos! Tūkstošiem pedagogu 27. novembrī vienosies brīdinājumā streikā, lai, kā paši saka, – tiktu sadzirdēti. Izglītības ministre norāda, ka viņai pedagogu pieteiktais brīdinājuma streiks bijis pārsteigums. 

Mārīte Seile uzskata, ka arodbiedrība mēģina “torpedēt” viņas virzīto jauno pedagogu atalgojuma modeli.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Galvenās skolotāju prasības – nākamā gada budžeta projektā jaunajam skolotāju atalgojuma modelim rezervētie deviņi miljoni jātērē pašreizējās sistēmas uzlabošanai. Tāpat nedrīkst aizmirst par pirmsskolas izglītībā strādājošiem, atbalsta personālu, kā arī augstāko izglītību un zinātni. Ja tas netiks sadzirdēts, iespējams ne tikai vienas dienas, bet arī daudz garāks streiks.

Foto:

Aplēses liecina, ka streikot jeb doties uz skolu, bet bērnus nemācīt 27. novembrī varētu tūkstošiem skolotāju. Precīza informācija par streikotāju skaitu jāsniedz līdz 20. novembrim.

Streiku neatbalstīja septiņi no 35 arodbiedrības padomes biedriem, paužot neticību, ka ar to var ko mainīt. Tam neticību iepriekš pauda arī Saeimas Budžeta komisijas vadītājs.

Skaties video:

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl