Izglītības kvalitātes dienests: Sākotnējās pārbaudes rada šaubas, vai Ventspils baseinā drīkstēja apmācīt bērnus peldēšanā

1 komentārs
Izglītības kvalitātes dienests: Sākotnējās pārbaudes rada šaubas, vai Ventspils baseinā drīkstēja apmācīt bērnus peldēšanā
(Edijs Pālens / LETA)

Zināmi pirmie oficiālie iestāžu secinājumi pēc pagājušās nedēļas traģiskā negadījuma Ventspils peldbaseinā, kad noslīka četrgadīgs zēns.

Pēc šīs nelaimes izmeklēšanu sāka vairākas struktūras – Valsts policija, Ventspils pašvaldība un arī Izglītības kvalitātes valsts dienests. Dienestam sākotnējo pārbaužu rezultāti liek izteikt šaubas, vai šajā Ventspils Olimpiskā centra baseinā vispār drīkstēja mācīt peldēt bērnus.

Inita Juhņēviča
Izglītības kvalitātes valsts dienesta vadītāja

Olimpiskais sporta centrs nav reģistrēts kā izglītības iestāde, lai varētu īstenot šādu programmu, viņi nav saņēmuši licenci pašvaldībā, kas būtu otrs variants. Pieprasījām papildu skaidrojumus, kurus mums solīja atsūtīt līdz rītam, un tad vērtēsim dokumentus. Ir šaubas par to, vai Olimpiskais sporta centrs vispār varēja piedāvāt šādu apmācību peldēšanā.

Pēc papildu nepieciešamo dokumentu saņemšanas Izglītības kvalitātes valsts dienests sola pieņemt gala lēmumu, tostarp arī par to, vai būtu sodāma atbildīgā amatpersona – Olimpiskā centra vadītājs. Konstatēta pārkāpuma gadījumā dienests var piemērot administratīvo sodu – no rājiena līdz 140 eiro naudas sodam. Vienlaikus šāds administratīvais sods varētu vēlāk kļūt par pamatu arī kriminālām apsūdzībām.

Jau vēstīts, ka trešdien, 4. oktobrī, mazajā Ventspils peldbaseinā peldēšanas apmācības nodarbības laikā noticis traģisks negadījums, kurā gājis bojā zēns.

TOP komentāri

  • Maris Andersons
    +4 +4 0

    Maris Andersons

    Kur tad izglītības un kvalitātes dienests bija pirms tam?

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl